Jste zde

Mi.RA Picker rozpoznává, lokalizuje a uchopuje náhodně umístěné objekty

Systém, vyvinutý firmou Comau, využívá dva laserové senzory a kameru k autonomnímu rozpoznávání, lokalizaci a uchopení náhodně umístěných objektů rychlostí až 40 kusů za minutu.

MI.RA/Picker, inteligentní pokročilé automatizační řešení pro náhodný výběr na základě vnímání. Plně automatizované řešení lze přizpůsobit jakékoli značce komerčního robota, různým typům zásobníku i samotného uchopovače. Vizuální jednotka kombinuje dva laserové senzory s vysokým rozlišením a centrální kameru k autonomnímu rozpoznávání a lokalizaci objektů a navádí rameno a uchopovač do správné polohy pro správné uchopení daného typu objektu.
Virtuální simulační nástroje a prediktivní algoritmy zaručují optimální řízení dráhy a trajektorie bez kolizí pro přesný a spolehlivý výkon při současném snížení nákladů a potenciálních rizik.

Automatizované vychystávání eliminuje potřebu ručního třídění, což zvyšuje produktivitu i jednoduchost obsluhy. MI.RA / Picker je vhodný například pro potravinářský a nápojový, farmaceutický, plastikářský, elektrický/elektronický, kovodělný, strojírenský a automobilový průmysl.

https://www.comau.com/en/

Comau představí své novinky také na MSV 2023. Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 10. října do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k dostání online. www.bvv.cz/msv/.

Hodnocení článku: