Jste zde

Mini PLC jako doplněk programovatelného relé

Poslední novinka německého výrobce Akytec ukazuje, že i v segmentu PLC je dost prostoru pro moduly s jednoduchou funkcionalitou.

Rozšiřující modul PRM je doplněk programovatelného relé PR200, což je mini PLC vyvinuté firmou akYtec v roce 2014. Modul PRM má stejný výkon jako základní jednotka a nabízí osm dalších digitálních vstupů a osm digitálních výstupů; možné jsou až dvě rozšíření. To zvyšuje potenciál PR200 při řízení procesů. 
Modul PRM je k dispozici ve verzích s napájením 24VDC nebo 230VAC. Přístroj má kompaktní rozměry, a lze jej snadno instalovat na 35 mm DIN lištu. Díky kompaktním rozměrům lze moduly PRM instalovat nejen v rozvaděčích, ale také v ovládacích skříňkách. K programovatelnému relé PR200 je modul PRM připojen přes interní sběrnici.

Programovatelné relé PR200 bylo vyvinuto společností akYtec v roce 2014 jako cenově efektivní alternativa ke klasickým PLC. Toto zařízení je vhodné zejména pro správu automatizačních systémů v bytovém průmyslu a komunálních službách, v zemědělství a dalších odvětvích průmyslu. V roce 2019 společnost akYtec představí další rozšiřující moduly, které budou obsahovat analogové vstupy a výstupy, pro lepší přizpůsobení programovatelného relé PR200 potřebám zákazníků a jejich projektů.

https://akytec.de/de/ 
Distributor v ČR: http://www.riacontrol.cz/produkty/merici-a-regulacni-technika/

Hodnocení článku: