Jste zde

Mezinárodní strojírenský veletrh 2021, Brno

Datum: 
Pondělí, 8. Listopad 2021 - Pátek, 12. Listopad 2021

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků. 98 % vystavovatelů navázalo kontakty s potenciálními tuzemskými či zahraničními zákazníky.

Návštěvnost je vysoce odborná, 79 % návštěvníků rozhoduje nebo spolurozhodujeo investicích a nákupech, třetina patří k vrcholovému managementu. Jako hlavní přínos veletrhu vnímá více než polovina návštěvníků novinky, nové technologie a kontakty.

Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

Hlavním tématem MSV  je průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující  všechny obory veletrhu. Obor elektronika, automatizace a měřící technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes čtyři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a  workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Digitální továrna 2.0 na MSV

 Součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu je projekt Digitální továrna 2.0. Tato expozice se zaměřuje na prezentaci nejnovějších služeb a produktů v oblasti digitalizace podniků.

Digitální továrna 2.0 je zaměřena na:

 • hlubokou digitalizaci výroby, kde je firma chápána jako kyberfyzikální systém,
 • kooperaci mezi zaměstnanci a umělou inteligencí a vzájemnou mezifiremní spolupráci probíhající digitálně,
 • využití blockchainu,
 • algoritmickou ekonomiku.

Uvedené přístupy by měly zajistit zvýšení podnikové efektivity o 25–30 %.

Součásti expozice Digitální továrna 2.0

 • Digitální naučná stezka
  Prostorově propojená tematicky strukturovaná expozice
 • Digitální stage
  Prostor navazující na digitální stezku, ve kterém vystavovatelé odprezentují svá řešení. Aktivity na digitální stage budou přenášeny online a zpracovávány do archivu prostřednictvím mediálního partnera Elektrika.tv. Archiv digitální stage z roku 2019 najdete zde
 • Konference „Digitální továrna 2.0 – cesta k algoritmické ekonomice“
  Mezinárodní konference je zaměřena na otázku zvládnutí digitální transformace firmy a následné digitální propojování firem vedoucí ke zvýšení efektivity. Konference bude dále definovat pojem „algoritmická ekonomika“ v dialogu se zahraničními experty.

 

 

Více informací na https://www.bvv.cz/msv/