Jste zde

Měření spotřeby jako základ úspor a optimalizace provozu

Pro rychlé a jednoduché měření spotřeby elektřiny vyvinul Voltcraft dva nové měřicí přístroje. Po jednoduchém připojení lze s jejich pomocí měřit, zobrazit a vyhodnotit všechny relevantní faktory jako činný výkon, jalový výkon, zdánlivý výkon a fázový posun.

Pro optimalizaci využívání energií a čerpání výkonu hraje čím dál důležitější roli účinnost. Mnohé firmy se v této souvislosti snaží modernizovat svá výrobní zařízení nebo změnit výrobní procesy. Současně je ale nutné zajistit také přiměřenou údržbu zařízení. Přesné měření spotřeby energií a správné vyhodnocení údajů o spotřebě strojů a zařízení je předpokladem pro optimalizaci v oblasti spotřeby energie. K tomuto tématu poskytuje například společnost Chauvin-Arnoux širokou nabídku školení ve formě workshopů. Tento známý výrobce navíc nabízí v podobě záznamníků spotřeby a výkonu řady PEL cenově dostupné měřicí přístroje s jednoduchou obsluhou pro měření podle normy ISO 50001, které jsou k dispozici rovněž na platformě Conrad Sourcing Platform.

Pro rychlé a jednoduché měření spotřeby elektřiny vyvinula společnost Voltcraft dva nové měřicí přístroje. Po jednoduchém připojení lze s jejich pomocí měřit, zobrazit a vyhodnotit všechny relevantní faktory jako činný výkon, jalový výkon, zdánlivý výkon a fázový posun. Přístroj Voltcraft SEM5000 nevyžaduje přístup k podnikové IT infrastruktuře, takže umožňuje jednoduché a spolehlivé měření spotřeby energie a s ní spojených emisí CO2, jakož i odhad nákladů. Zaznamenané údaje o výkonu jsou prostřednictvím SD karty přenášeny k dalšímu zpracování do počítače, zcela nezávisle na firemní síti nebo mobilních zařízeních. Kromě toho lze nastavit dva tarify za elektřinu. Naproti tomu model SEM6000 disponuje rozhraním Bluetooth. Lze ho pohodlně ovládat přes aplikace IoS nebo Android a umožňuje přesné měření a zobrazení údajů o výkonu a účiníku s přesností až na 3 desetinná místa. Obzvláště praktické: U obou přístrojů mění LED prstenec barvu v závislosti na naměřeném výkonu. 

conrad.cz/energetika-a-technika-budov-uspora      ­
https://www.conrad.cz/o/meric-spotreby-voltcraft-f58426159

Conrad Electronic představí svá řešení také na veletrhu Amper 2023.
29. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení se koná v Brně 21.-23.3.2023. 
www.amper.cz

Hodnocení článku: