Jste zde

Novinka - Kapacitní snímače Turck BCT

Společnost Turck na veletrhu SPS IPC Drives představila novou generaci kapacitních snímačů pro měření hladiny.

Nové kapacitní snímače řady BCT v nabídce německé společnosti Turck GmbH jsou primárně určeny pro aplikace měření hladiny.  Místo dříve používaného potenciometru, jsou senzory nyní vybaveny teach režimem, který umožňuje snadnější nastavení pro příslušné médium. Nastavení snímače lze provést tlačítkem Teach, pomocí nastavovacího adaptéru nebo dálkově pomocí nastavovacího vodiče. Kapacitní senzory automaticky definují spínací body tak, aby usazeniny na stěně nádoby nebo nečistoty na snímací ploše senzoru nemohly negativně ovlivnit funkci snímače.

Společnost Turck nabízí kapacitní snímače řady BCT v závitovém válcovém provedení, ve velikostech M18 a M30. I přes menší počet variant pokrývají nové snímače široké spektrum různých aplikací: Menší počet typů pak má výhodu v jednodušším objednávání a případně menší nároku skladové zásoby.

Všechny varianty jsou dostupné s PNP nebo NPN výstupem. Pro aplikace, kde je potřeba zabránit nechtěnému přenastavení nebo je třeba snímač seřídit až po montáži, je výhodné použít variantu bez tlačítka, se vstupem teach, která umožňuje snadné nastavení na místě pomocí adaptéru nebo vzdáleně, např. z PLC.

Odkazy:

Hodnocení článku: