Jste zde

MIRO 6,2 Pluggable je řada relé s jedinečným výměnným systémem

Elektromagnetická relé podléhají mechanickému opotřebení, takže je nutné je průběžně měnit. Nyní to můžete udělat velmi jednoduše a efektivně s novou řadou relé MIRO 6,2 Pluggable.

 

Tato řada relé je vybavena výměnným systémem plug & play, který umožňuje jednoduché vyjmutí starého modulu a vložení modulu nového, přičemž celý úkon nezabere více než několik sekund. Tyto drobné úspory času nabudou postupně na významu, a nemusí se ani jednat o rozsáhlý systém. Funguje to jednoduše stlačením bílé plošky na patici, poté dojde k mechanickému uvolnění relé, které již jednoduše vyjmete, jak je vidět na obrázku. 

Relé je vybaveno jedním přepínacím kontaktem. 

 

Často jsou jich v rozvaděči desítky nebo dokonce stovky, jedno vedle druhého. Vodiče je potřeba odpojit. Stará relé je nutné sejmout z montážní lišty. Nová relé instalovat na jejich místo. S použitím této řady relé Murrelektronik, se celý úkon velmi zjednodušuje.

 

Svorky patic MIRO 6,2 Pluggable fungují na principu „Push-in“. Díky tomu mohou být tvrdé vodiče nebo vodiče opatřené tvrdou koncovkou připojeny bez použití jakýchkoli nástrojů. Vodiče zároveň nelze ze svorek vyjmout holou rukou. Jde o další úsporu času, kterou oceníte především u aplikací s větším počtem spínacích prvků. Každé MIRO 6,2 Pluggable disponuje indikační LED, která informuje o sepnutém či rozepnutém stavu a šířka relé umožní jeho použití i tam, kde jste omezeni prostorem.

 

Varianty relé pokrývají běžná ovládací napětí od 6 do 230 voltů. Všechny modely mají certifikace UL a CSA, jsou tedy vhodné pro celosvětové použití. A aby to nebylo málo, spolehlivě fungují i při vysokých hodnotách vibrací a rázů (až 15 G), obsahují integrované odrušení cívky proti napěťovým špičkám a odolávají elektromagnetickému rušení (EMC).

 

Z technických parametrů vybíráme nejdůležitější:

Napětí cívky 6, 12, 24, 60 VAC/DC, 125, 230VAC.

Spínání 6A, max. 250 VAC / 30 VDC.

Spínací frekvence maximálně 10Hz.     

Cívka 24VDC/12mA.

Integrované odrušení, nejsou nutné žádné další členy.

 

Na závěr jedna zajímavost. Výrobce tyto relé nabízí také ve verzi vstupní relé, což jsou stejné relé jako výstupní, ale s pozlacenými kontakty, takže vedou velmi malé proudy. Ve verzi cívky 24VAC/DC převedou minimální proud 10mA. Maximální je samozřejmě také omezen, pokud tímto relé sepnete příliš velký proud, zlatá vrstva se odpaří a ze vstupního relé se rázem stane výstupní. Bude dále fungovat jako klasické výstupní relé, nedojde tedy k jeho zničení.

 

Zajímavé video z testování produktů, trochu delší, proto stačí pustit  od 1:50 do 4:00 minut. V čase 2:20 uvidíte, jak se měří IP 20 na produktech, ve 2:47 při testu IP67 vhození do vody a v 3:15 se výrobek spálí plynovým hořákem: http://youtu.be/vanufFSrPZE

 


Závěr:

Tyto nové relé jsou 100% testovány u výrobce, mají celosvětové použití, s certifikacemi pro americký a asijský trh.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

MIRO 6.2 PLUGGABLE: http://shop.murrelektronik.com/...   

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz

 

Hodnocení článku: