Jste zde

LOGO!App originál Android software pro LOGO!

Originál software od Siemense ještě neznamená, že vše bude funkční. Záleží na tom, jaký telefon použijete.

Proti jiným nástrojům je tento v podstatě nejvychytanější, ale nejel na všech  mobilech. Chybka mohla být v podstatě kdekoliv, ani ne v samotné aplikaci. Chtělo by to vyzkoušet na více telefonech.

Stažení tohoto software, který se dokáže připojit k LOGO!, sledovat jeho stav a nastavovat proměnné, probíhá přes klasické Android aplikace na Google Play. Náhledy obrazovek napoví, co bychom mohli očekávat.

 

Nejprve jsme vše instalovali na Xperia GO, připomeneme jen, že rozlišení displeje je u tohoto mobilu 480x320.

 

Po spuštění aplikace vyžaduje nastavení IP adresy LOGO! Tohle ale bylo maximum, kde jsme se dostali, nic dalšího nebylo v nástroji přístupné. V podstatě chybělo spodní menu, připadalo nám to, že menší rozlišení prostě dobře nejelo. Pokud bude vše OK, přes šipku nahoře vlevo se dostanete do hlavního menu aplikace. 

 

LOGO! nám funguje na síti s pevnou IP adresou, ale připojení k mobilu nejelo.

 

Nezbylo nic jiného než zkusit aplikaci instalovat na jiný mobil, zkusili jsme Xperii P, ta disponuje rozlišením displeje 960x450. Tady už bylo vše OK, aplikace fungovala, jak měla. Žádný jiný rozdíl mezi těmito telefony nebyl, Android stejný, jediný rozdíl je v rozlišení displeje. Pokud neuvidíte dolní menu, nikam se v aplikaci nedostanete. V nastavení kromě IP adresy LOGO! ještě můžete číst a měnit čas v LOGO! a zjistit verzi FW.

Vyzkoušejte si to na jiných Androidních strojích.

 

Stačí přečíst a následně zapsat data do  LOGO! Při zápisu data a času software ještě vypne běh programu a po aktualizaci opět program v LOGO! zapne.

Vyznačená šipka v programu umožní vždy návrat do hlavního menu.

 

Ovšem hlavní síla aplikace spočívá v možnosti monitoringu a nastavení proměnných v LOGO! Můžeme sledovat, přímo vstupy, výstupy a také VM proměnné v LOGO!

 

Všechny tahle I/O proměnné jsou přístupné v programu, dokonce i funkční klapky na připojeném TD displeji. Na rozdíl od jiných nástrojů, zde není žádné omezení.

 

Obnovovací frekvenci zobrazení proměnných můžeme nastavit v uvedených intervalech.

 

Stav proměnných roluje stále dál a dál v nastavené periodě, přičemž každý řádek začíná časovou značkou. Ukázka je ze statusu výstupů LOGO!

 

Pokud potřebujeme sledovat proměnou z VM oblasti, každou si můžeme pojmenovat a určit adresu oblasti.

 

Jede to skutečně bezvadně, rychlost připojení naprosto vyhovuje, nezaznamenali jsme žádné "koktání" a podobné jevy.

 

Verze tohoto software 1.0.0 přímo v aplikaci.

 

Zajímavé, že při odinstalaci aplikace ukazuje verzi 2.0. 

 

Závěr:

Proti jiným nástrojům tahle aplikace, pokud Vám funguje, je bezchybná. Jestliže Vám LOGO!App nepojede, zkuste mobil s jiným rozlišením displeje.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

LOGO!App Siemens aplikace pro LOGO!: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siemens.snc.ilogo&feature=search_result#?t=W10  

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz

 

Hodnocení článku: