Jste zde

LexSystem Série Stainless je z nerezavějící oceli třídy 316

Panelový počítač s krytím IP69K od společnosti LexSystem nabízí nejvyšší dostupnou ochranu a – jak je pro LexSystem typické – široké možnosti přizpůsobení, tzn. embedded systém přesně podle vašich představ. Nemusíte se přizpůsobovat řešením na trhu. Výrobce LexSystem vytvoří nebo upraví některou již ze stávajících sérií na základě vašich kritérií.

Skříňka z nerezavějící oceli nebo hygiena na prvním místě

Nerezová ocel se široce používá ve výrobě potravin a farmacii. Vyznačuje se přídavkem chromu – nejméně 10,5 procenta z celkového složení. Nerezovou ocel lze snadno čistit a dezinfikovat. Její hladký povrch – který je výsledkem leštění – nepodporuje růst bakterií a plísní. Díky tomu je ideální pro použití v odvětvích, jako je zpracování potravin, kde je prvořadá hygiena a čistota. 
Nerezová ocel třídy 316 obsahuje 16 až 18 % Cr, 10 až 14 % Ni a 2 až 3 % Mo. Ve spojení s chromem poskytuje molybden vynikající odolnost vůči napadení většinou chemikálií a zvýšenou odolnost vůči chloridové korozi v porovnání s ocelí třídy 304. 
Panelové počítače jsou dostupné ve verzích IP66, IP67 nebo IP69K. Pro zachování ochrany IP67 nebo IP69K musejí být panelové počítače sestaveny přímo výrobcem. Po otevření u zákazníka nelze zaručit krytí vyšší než IP66.
Stupeň krytí IP69K poskytuje úplnou ochranu proti vniknutí prachu a ochranu před stříkající horkou vodou o teplotě 80 °C pod vysokým tlakem 8–10 MPa (80–100 bar). Stupeň krytí IP69K je nejvyšší dostupná ochrana.

Série Stainless

Tato série obsahuje 10,4” a 15,1” model s rezistivním dotykovým panelem a 19” model s kapacitním dotykovým panelem. Všechny modely pracují v rozsahu teplot okolí −20 °C až +60 °C a mají široký rozsah vstupního napětí 9 až 36 V DC. Standardní konfigurace využívá 2,5” jednodeskový počítač (SBC) 2I385HW-D94 s procesorem Intel Celeron J1900 a zabudovanou 4GB RAM. SBC může použít mSATA SSD poloviční nebo plné velikosti, nebo 2,5” SSD s montážní sadou.

Vodotěsné konektory M12

Všechna rozhraní používají standardní vodotěsné konektory M12. 10,4” panelový PC obsahuje sedm konektorů.

Panelové PC 15,1” a 19” mají osazeno sedm konektorů a volné sloty pro dva další konektory.

Všechny konektory jsou chráněny vodotěsnou krytkou. Panelové počítače se dodávají bez kabelů, ty je třeba objednat samostatně. Délka kabelu je 2 m. Více informací o kabelech na panelové počítače z nerezavějící oceli najdete v příručce Stainless Panel PC Assembly Guide.

Možnosti přizpůsobení

Uvádíme několik příkladů možných úprav embedded systémů LexSystem:

1. Více konektorů M12 pro další rozhraní.
2. Záložní akumulátor s nabíječkou zabudovaný ve skříňce.
3. Zálohování pomocí superkondenzátorů, které vám umožní korektně vypnout operační systém.
4. Různé jednodeskové počítače.
5. Vodotěsné antény na Wi-Fi nebo LTE. 

„Jednoduchá přizpůsobení vám společnost LexSystem dokáže připravit již v množství od deseti kusů. Obecně platí, že je-li to ovšem jen trochu technicky možné a ekonomicky proveditelné, výrobce vám zhotoví embedded systém přesně podle vašich potřeb,“ říká Miroslav Piskor, produktový specialista SOS electronic. Další informace o produktech LexSystem vám poskytne obchodní zástupce SOS electronic ve vašem regionu, nebo nám napište na adresu lexsystem@soselectronic.com. Rádi vám poradíme.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: