Jste zde

Lepší plánování tras a bezpečnost autonomních robotů MiR zajistí software

Nové nástroje pro plánování pohybu i reakci na změny provozních podmínek a také vyšší úroveň kybernetické bezpečnosti přináší nová softwarová platforma Mobile Industrial Robots.

Nový software řeší obsluhu jednotlivých robotů i kompletní flotily robotů. Uživatelky orientované rozhraní umožňuje plánování a přeplánování navigace pro jízdu kolem překážek s cílem optimalizovat reakci na pohyblivé objekty v okolí – jako například jiné roboty, vysokozdvižné vozíky, zaměstnance – a to vše za plného provozu. Dále dokáže řešit navigaci i ve velkých podnicích a plynulé přepínání mezi různými podlažími nebo výrobními halami, tedy vyslání AMR do jiného než domovského prostředí. Schopnost efektivně navigovat a zároveň se vyhnout úzkým místům je zásadní pro výkonnost AMR a nové funkce se postarají o to, aby roboty MiR dosáhly své maximální efektivity

Uživatelské rozhraní má různé uživatelské úrovně a lze jej snadno ovládat ze stolních počítačů, chytrých telefonů a tabletů, přes které mohou zaměstnanci přistupovat k různým řídicím panelům nebo přivolávat roboty jediným kliknutím.  Podle MiR nastavení jednoduchých úkolů pro robota prostřednictvím nového rozhraní trvá méně než hodinu. U složitějších úkolů, které mohou vyžadovat pokročilé funkce a nastavení, uživatelské rozhraní stále umožňuje zaměstnancům ovládat roboty snadno a efektivně. V kombinaci s takovouto přidanou efektivitou robotů si uživatelé rychle uvědomí, jak nízké jsou celkové náklady na pořízení našich AMR.

Kromě toho je u nového softwaru patrný značný posun k vyšší úrovni kybernetické bezpečnosti, a to s inovovaným zabezpečením pro systémy průmyslové automatizace podle standardu kybernetické bezpečnosti IEC 62443, včetně následujících parametrů:

  • softwarové podepisování kódu
  • rozšířená autentizace robota
  • aktualizace operačního systému robota

Více informací o novém software naleznete na https://www.mobile-industrial-robots.com/solutions/mir-applications/mir-software/

Hodnocení článku: