Jste zde

LED subminiaturní snímače SensoPart

Německý výrobce SENSOPART rozšířil řadu subminiaturních snímačů F10. Kromě snímačů s laserovým paprskem nabízí i snímače s LED světlem, difuzní snímač s nastavitelným potlačením pozadí a navíc i verzi snímače s modrým světlem pro detekci objektů výrazně absorbujících světlo.
LED difuzní snímač FT 10-RH je velmi význačným členem mezi novými snímači: nabízí nastavitelné potlačení pozadí, což znamená, že může být seřízen na detekci různých objektů v široké škále aplikací bez dodatečných úprav. Velikost jeho maximálního snímacího dosahu 70 mm je pro tuto velikost snímače zcela unikátní. Difuzní snímače s pevným zaostřením – vybavené také potlačením pozadí – jsou k dispozici i se snímacími dosahy 15, 30 nebo 50 mm. Potlačení pozadí u snímačů řady F 10 je založeno na principu měření vzdálenosti pomocí užití zákaznických aplikačních integrovaných obvodů (technologie ASIC). Tento funkční princip umožňuje vysoce přesné prostorové rozlišení, takže mohou být spolehlivě odlišeny objekty, umístěné před světlým pozadím nebo před lesknoucími se strojními částmi – bez ohledu na jejich barvu nebo druh povrchové úpravy.
 
Milimetrová přesnost: Schopnosti snímače FT 10-RLH rozpoznat výškový rozdíl pouhého 1 mm lze např. s výhodou využít při kontrole přítomnosti těsnicí podložky v montážní sestavě.
 
S rozměry pouhých 21,1 x 14,6 x 8 mm a při hmotnosti jen 3 g mohou být tyto miniaturní fotoelektrické difuzní snímače vestavěny přímo do robotického chapadla, čehož lze výhodně využít v osazovacích (pick-and-place) aplikacích. Jsou ideální i pro instalaci ve velmi stísněných prostorových podmínkách manipulačních systémů, montážních robotů a v otevřených profilech rámů prostorově rozlehlých technologických linek a strojů. Snímače mohou také sloužit jako ekonomická alternativa k systémům s optickými vlákny.
 
 
V robotickém chapadle: díky svému miniaturnímu pouzdru a nízké hmotnosti jsou snímače řady F 10 předurčeny pro užití ve velmi stísněných prostorových podmínkách – např. pro integraci do robotnického chapadla.
 

Jeden model, četné aplikace

Kromě difuzního snímače s LED červeným světlem nabízí SensoPart také provedení se světelným paprskem modré LED (s pevným zaostřením 30 mm). Toto provedení F 10 Blue light bylo vyvinuto zejména pro detekci objektů intenzivně absorbujících světlo, např. solárních článků. Dalším novým členem řady snímačů F 10 je LED reflexní optická závora FR 10-R s velkým snímacím dosahem (až do 1,6 m) a funkcí učení (Teach-in). Zásluhou těchto nových doplňků řady subminiaturních snímačů SensoPart F 10 mohou nyní uživatelé vyřešit požadavky mnoha aplikací pouze pomocí jednoho modelu snímače. K dispozici jsou tedy nejen snímače s různými funkčními principy (difuzní fotoelektrické snímače s nastavitelným potlačením pozadí, difuzní snímače s potlačením pozadí a pevným zaostřením, jednocestné optické závory a reflexní optické závory), ale je také možný výběr z několika nabízených světelných zdrojů (s laserovým světlem, světlem červené nebo modré LED).
 
 
Modré světlo: Nová verze F10 Bluelight se vyznačuje zvýšenou stabilitou procesu snímání, zejména při monitorování přítomnosti solárních článků a objektů, výrazně absorbujících světlo.
 
 
Snadná montáž: Snímače řady F10 mohou být zapuštěny přímo do otevřeného profilu, tvořícího rám stroje, aby se ušetřilo v mnoha případech vzácné místo. Jsou pak navíc chráněny a dokonale integrovány do stavebnicové konstrukce stroje nebo technologické linky
 
Hodnocení článku: