Jste zde

LBK System BUS: První bezpečnostní radarový systém s průmyslovou sběrnicí

Nová verze bezpečnostního radarového systému používaného po celém světě k detekci přístupu a přítomnosti operátora v nebezpečných oblastech za jakýchkoli podmínek prostředí, včetně prachu, kouře, vodního aerosolu, hmyzu, a podobně.

Společnost Inxpect zastoupená na českém trhu společností SCHMACHTL CZ s potěšením oznamuje uvedení systému LBK System Bus na trh, verze pro komunikaci prostřednictvím průmyslové sběrnice Profisafe svého jedinečného bezpečnostního radarového systému používaného po celém světě k detekci přístupu a přítomnosti operátora v nebezpečných oblastech za jakýchkoli podmínek prostředí (prach, kouř, vodní aerosoly, hmyz, apod.). 
Klíčem nového systému Bus je řídicí jednotka ISC-B01, která díky bezpečnostní průmyslové sběrnici ProfiSafe na bázi Ethernetu umožňuje dynamické nastavení detekčních oblastí a dalších provozních parametrů v reálném čase. Další ethernetové připojení navíc umožňuje vzdálené ovládání systému s další zárukou poskytovanou nejmodernějšími protokoly kybernetické bezpečnosti.

Systém se skládá z řídicí jednotky ISC-B01, která spravuje dvě detekční oblasti (nebezpečí a varování) a připojuje se až k šesti senzorům LBK-S01. 

Technické vlastnosti LBK System Bus:

  • Certifikováno TÜV SÜD AS
  • SIL 2 podle IEC 62061
  • PL d, Kategorie 3 podle ISO 13849

Dynamické nastavení detekčních parametrů v reálném čase

Nová řídicí jednotka ISC-B01 umožňuje dynamické nastavení parametrů  detekce v reálném čase:

  • detekční oblasti (nebezpečí a varování)
  • vzdálenost (1 m až 4 m)
  • úhel pokrytí (50 ° nebo 110 °)
  • bezpečnostní funkce (pouze kontrola přístupu nebo duální režim)
  • časový limit restartu
  • až 4 volitelné konfigurace pomocí digitálních vstupů
  • až 32 volitelných konfigurací pomocí průmyslové sběrnice

Plná integrace s ostatními stroji

Průmyslový standard, ethernetová bezpečnostní průmyslová sběrnice ProfiSafe ISC-B01 umožňuje transparentní integraci systémové sběrnice LBK s jakýmkoli bezpečnostním PLC a umožňuje mu bezpečnou výměnu komplexních informací, včetně polohy operátora, v reálném čase.

Digitální vstupy
Řídicí jednotka má dva dvoukanálové digitální vstupy TYPU 3 se společnou zemí, které lze použít k ovládání funkce Muting, k připojení E-stop tlačítka a k připojení ovládacích prvků umožňujících restart.

Bezpečnostní výstupy
Řídicí jednotka má dva dvoukanálové bezpečnostní výstupy s rozšířenou ochranou funkce pro alarmy, přímé a nepřímé zabezpečení strojního zařízení.

Podrobné informace:

www.inxpect.com 
www.inxpect.cz

Katalogy Inxpect LBK, Inxpect BUS systém ISC

Odkazy na aplikační videa:
Zamezení přístupu
Funkce bezpečného restartu
Mobilní zařízení
Mobilní zdvihací zařízení
Videa:
SPS 2019 – 1 odolnost v těžkých provozních podmínkách
SPS 2019 – 2 prevence restartu a zabezpečení vstupu

 

Hodnocení článku: