Jste zde

LAPP rozšiřuje svůj sortiment o automatizaci a úsporné řešení konektivity

S pokračující průmyslovou digitalizací se zvyšují požadavky na úsporná kabelová řešení – kabely musí být tenčí, konektory štíhlejší a periferní zařízení kompaktnější. Společnost LAPP tento trend sleduje a uvádí na trh produkty šetřící místo, jako jsou první jednopárové ethernetové kabely a řada hybridních kabelů. 

LAPP nabízí tři nové prostorové úsporné verze hranatých konektorů EPIC H-A 3 s integrovanou kabelovou vývodkou  SKINTOP. Pouzdro je výrazně menší ve srovnání s verzemi, kde je kabelová vývodka montována samostatně. Robustní tlakově litá zinková pouzdra v dlouhé verzi umožňují flexibilnější osazení malými a velkými vložkami a pojmou kabely s až o 30 % většími průřezy. To vše může přispět k značné úspoře místa. Další konstrukce pouzder v přímém i šikmém provedení umožňují připojení přímo na rozvaděč.

Nová prostorově úsporná pouzdra H-A3 jsou dostupná také v mimořádně odolných a z hlediska EMC bezpečných verzích EPIC® ULTRA. Integrovaná kabelová vývodka SKINTOP® BRUSH spojuje stínění kabelu kolem dokola pomocí 360° stínicího kontaktu s pouzdrem konektoru, který sám funguje jako Faradayova klec. Tato dokonalá ochrana EMC zajišťuje vyšší bezpečnost přenosu. Konzoly a upevňovací šrouby z nerezové oceli a poniklované povrchy zaručují vysokou odolnost proti korozi.

Tento tenký připojovací a ovládací kabel se speciálními vlastnostmi z hlediska požární ochrany dokazuje, že i nejstarší značka v portfoliu LAPP může být stále inovativní. Kabel je štíhlejší než některé srovnatelné typy na trhu a je vhodný pro systémy ve veřejných budovách, kde je třeba chránit osoby a majetek.

Kabel splňuje všechny důležité předpisy týkající se odolnosti proti plameni, šíření ohně a žádného obsahu halogenů. Pod označením ÖLFLEX® CLASSIC 128 CH BK 0,6 / 1kV je k dispozici také jako stíněná varianta zajišťující EMC bezpečnost.

 

Tyto adaptéry pro spojení optických kabelů s konektory SC, LC a SC-RJ jsou montovány na DIN lištu. Jsou obzvláště kompaktní a zabírají v rozvaděči velmi málo místa.

 

ETHERLINE ACCESS představuje druhou generaci neřízených i řízených průmyslových switchů, které disponují novými funkcemi a nahrazují tak původní typy ETHERLINE ACCESS U05T/U08T/ M05T/M08T. Jsou k dispozici v provedení 5, 8 a 16 portů a umožňují rychlý přenos dat až 1 Gbit. Novou řadu plochých switchů pro PROFINET představují produkty ETHERLINE ACCESS PNF04T/PNF08T/PNF16T. Jedná se o řízené switche se 4, 8 a 16 porty v prostorově úsporném provedení na DIN lištu s možností konfigurace přes webové rozhraní.
 
 

Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace Amper 2020 se bude konat v termínu od 17. do 20. března 2020 opět na VÝSTAVIŠTI BRNO. Vše podstatné k následujícímu, v pořadí již 28. ročníku sledujte na stránkách HW serveru nebo též na http://www.amper.cz/

 
Hodnocení článku: