Jste zde

Kvados představil robotický paletový vozík PalletJack

Řízení robota probíhá s využitím lidaru, díky tomu nevyžaduje fyzické vytváření trasy pomocí QR kódů nebo obdobných navigačních prvků. Robot se orientuje v prostoru pomocí vložené mapy.

Technologie bezpečnosti paletového vozíku odpovídá zařezení do provozu, kde bude přicházet do kontaktu s pracovníky. Při pohybu projektuje na zem světelné prvky a pomocí majáků upozorňuje na svůj pohyb. Ochranné senzory monitorují prostor  v okolí robota a eliminují možnost srážky s obsluhou nebo s překážkami ve skladu.
Model PalletJack F20 je určen pro manipulaci EUR palet do 2 000 kg, s horizontální manipulací do 20 cm. Ve skladech nebo výrobních provozech hravě nahradí ručně řízené paletové vozíky.

KVADOS Group slavnostně uvedla robota na trh 4. května 2023 ve svém showroomu v Paskově u Ostravy. Partnery akce byli T-Mobile, HAI Robotics, DEXTRUM Fulfillment a profesní asociace APIL (Asociace pro inovace v logistice).Součásti prezentace byly také další technologie, jako například systém pro manipulaci s bednami KLT od společnosti HAI Robotics, kterou KVADOS na českém trhu zastupuje, zařízení Cubiscan pro pořizování digitálních dvojčat sortimentu, nebo také úklidoví roboti společnosti Bettaroe Robotics.

https://myfaber.cz/produkt/myfaber-agv-palletjack-f20/

Hodnocení článku: