Jste zde

KUNBUS Revolution Pi – Raspberry Pi v průmyslovém šasi

Zařízení, brány a rozšiřující moduly ušetří čas a peníze při vývoji nových aplikací pro průmyslovou automatizaci a řízení.

Kunbus má široký záběr v oblasti řídících technologií a bran, založených na průmyslových standardech Profinet, EtherNet/IP, EtherCAT i IO-Link. Jednou z cest, kterou se Kunbus vydal ve svém vývoji je také open-source, který umožňuje řešit i atypické projekty. Jako jeho základ si vybral Raspberry Pi, platformu oblíbenou u vývojářů na celém světě. Přidal odolné průmyslové šasi, kvalitní konektory a spolehlivou komunikaci s periferiemi a Revolution Pi je na světě. Modulární konstrukce umožňuje sestavit systém podle potřeb konkrétního projektu. Vedle Core modulu a základní komunikační jednotky Connect je k dispozici řada rozšiřujících modulů.

Portfolio produktů skupiny KUNBUS, které jsou u společnosti Farnell k dispozici k rychlému dodání, zahrnuje:

  • RevPi Connect+: Zařízení založené na modulu Raspberry Pi Compute Module 3+ díky svému konceptu otevřené platformy poskytuje uživatelům maximální svobodu při navrhování a implementaci projektů IIoT. Dvě ethernetové zásuvky umožňují souběžné připojení zařízení k automatizační síti a IT síti a přenos dat z výrobních prostorů do cloudu nebo do IT systému vyšší úrovně. RevPi Connect také disponuje dvěma zásuvkami USB, jednou zásuvkou micro-HDMI a jednou zásuvkou micro-USB.
  • RevPi Core 3+: Produkt RevPi Core 3+ s 32GB pamětí flash je ideálním základním modulem pro ty, kteří potřebují více místa v úložišti, než kolik nabízí jeho předchůdce RevPi Core 3. Produkt RevPi Core 3+ je založený na zařízení Raspberry Pi Compute Module 3+ a má dvě zásuvky USB, zásuvku HDMI, zásuvku micro-USB a ethernetové připojení.
  • Digitální a analogové vstupně-výstupní moduly: Řada digitálních a analogových modulů dokáže po připojení k základnímu modulu RevPi Core transformovat Revolution Pi na průmyslovou řídicí jednotku. K dispozici jsou tři verze: standardní verze se 14 digitálními vstupy a 14 digitálními výstupy a dvě speciální verze, které mají buď 16 digitálních vstupů, nebo 16 digitálních výstupů. Všechny jsou zepředu osazené stejným 28kolíkovým vstupně-výstupním konektorem. Rozšiřující modul RevPi Analog I/O (AIO) rozšiřuje systém Revolution Pi o čtyři analogové vstupy, dva analogové výstupy a dva kanály RTD. Vstupy, výstupy a kanály RTD jsou galvanicky izolované od sebe i od logického obvodu. Modul RevPi AIO je chráněn před rušením v souladu s požadavky normy EN 61131-2 a lze jej provozovat při okolní teplotě od −30 °C do +55 °C.
  • Série řešení modulárních bran: Série řešení modulárních bran od skupiny KUNBUS umožňuje nepřetržitou a spolehlivou komunikaci mezi různými sítěmi a systémy a efektivně převádí všechna data, která cílová síť dokáže přenášet. Vynechává nepřenosná data a do nové sítě přidává potřebná data, aby byla možná komunikace mezi dvěma zavřenými sítěmi. Je možné přidat kompaktní plug-and-play převodník protokolu montovaný do kolejnic DIN, který propojuje sítě a v případě potřeby je snadno vyměnitelný.

Vzhledem k tomu, že Raspberry Pi je ve své podstatě otevřený projekt, je pro konstruktéry důležité zvážit, pro jaké aplikace je vhodný. Zároveň bude hrát důležitou roli i dostupnost podpory a knihoven přímo u výrobce. S tou se můžete seznámit na webu projektu (https://revolutionpi.com/) a na první pohled obsahuje vše potřebné pro úspěšnou realizaci projektů. 

Řadu zařízení, bran a rozšiřujících modulů od skupiny KUNBUS nyní nabízí Farnell

Hodnocení článku: