Jste zde

Kuka: nové řady robotů nejen pro průmysl

Nová generaci nejúspěšnějších robotů produktové řady Quantec-2, Agilus-2 nebo Cybertech-2. To jsou hlavní novinky, které Kuka předvede na MSV.

Na veletrhu budou tři důležité exponáty pro rok 2019. Letošní rok má českou premiéru KR QUANTEC-2, který je naším hlavním exponátem. Dalšími jsou nové generace robotů Agilus-2 a Cybertech-2.  Jako přední světový dodavatel inteligentních automatizačních řešení nabízí KUKA zákazníkům vše, co potřebují pro široké spektrum aplikací. Řadu KR QUANTEC-2 optimalizovali specialisté z hlediska výkonů a celkových nákladů na vlastnictví a nabízí tak znovu nejširší portfolio průmyslových robotů s vysokou nosností. Od roku 2010 dodala společnost KUKA více než 100 000 robotů řady KR QUANTEC. S nosností mezi 120 a 300 kg jsou roboty navrženy pro použití téměř v každém segmentu na trhu, jako je automobilový průmysl, slévárenství a zdravotnictví, stejně tak i pro obrábění a manipulace.

Nový QUANTEC-2 reaguje na dynamický vývoj automatizace a na nové požadavky trhu i z oblasti digitalizace. Konstruktéři přišli s celou řadou zlepšení od optimalizovaného zápěstí až horizontální umístění motorů nebo zmenšení plochy základny. Snížil se počet komponent, zjednodušila se jejich výměna a významně klesly nároky na údržbu. Výhodou je také zjednodušená instalace a rychlé zaškolení: technologie je srovnatelná s předchozí verzí, takže na zaškolení údržby stačí jediný den.

AGILUS nové generace

Další úspěšnou novinkou společnosti KUKA je robot KR AGILUS druhé generace. Je to kompaktní šestiosý robot, který je dimenzován pro maximální pracovní rychlosti. Různá provedení, montážní pozice, dosahy a nosnosti z tohoto malého robota dělají modifikovatelného specialistu na přesnost. Mezi jeho inovace patří nové motory, optimální umístění kabelů, nová ložiska, IP67 jako standard, lepší ovladatelnost díky novému umístění motorů a převodovek, konfigurovatelnému přívodu energií a snadné náhradě za předcházející model.

KR CYBERTECH

Průmyslové roboty řady KR CYBERTECH poskytují nejširší sortiment modelových variant na světě ve třídě s nízkou nosností. Jsou ideální pro prostorově úsporné koncepce buněk a poskytují vynikající výkon při mimořádně nízkých nákladech. Inovovaný robot CYBERTECH – 2 s optimalizovanou štíhlou konstrukcí je mimořádně výkonný a rychlý a díky tomu dosahuje kratších pracovních cyklů při stejné přesnosti jako dříve. Má široké uplatnění v řadě oborů, umožňuje flexibilní instalaci s využitím rozmanité možnosti kompatibilních přívodů energie, optimalizované řídicí struktury zajišťující klidné a precizní pohyby dráhového pojezdu i polohování..

Novinky z oblasti robotiky představí Kuka na brněnském výstavišti v pavilonu Z od 7. do 11. října 2019. 
Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se MSV zaměří také na investiční příležitosti, tedy Start up projekty, nové nápady, inovaci jako příležitost k investicím. https://www.bvv.cz/msv/msv-2019/

Více informací na: www.kuka.com

Hodnocení článku: