Jste zde

Novinka - Nové OPLC Unitronics série Vision - Vision430

Novinkou v nabídce společnosti Unitronics jsou průmyslové automaty řady Vision430 kombinující PLC a HMI panel do jednoho pouzdra (tzv. OPLC).

OPLC Vision430 mají větší rozměry nové jednotky tvořenou integrovaným širokoúhlým 4,3“ dotykovým displejem s rozlišením 490x272 pixelů, pěti programovatelnými klávesami, širokou nabídkou kombinací vstupů/výstupů přímo na jednotce a rozšířenou paměť pro obrázky. Současně podporují také MikroSD karty pro logování a zálohu dat, USB mini programovací port a volitelně možnost rozšíření o další vstupně/výstupní moduly buď montovaných přímo na zadní stranu panelu nebo jako vzdálené moduly na DIN lištu připojené přes komuniční CAN sběrnici desku. Patří mezi ně digitální i analogové vstupy a výstupy, rychlé I/O, vstupy pro připojení senzorů PT100, termočlánků a senzorů pro měření hmotnosti. Vzdálené I/O lze montovat na místní nebo vzdálené úrovni až 1000 m od kontroléru. PLC umožňuje funkce receptur, záznam dat a zálohování na Micro SD karty, klonování celého zařízení a mnoho dalšího.

V nabídce výrobce jsou pak konkrétně zastoupeny provedení s následujícími konfiguracemi:

Mezi možnosti komunikace patří Ethernet rozhraní RJ-45 i sériové rozhraní RS232/RS-485 podporující průmyslové protokoly MODBUS, Profibus, J1939, CAN-Open a další, které umožňují jednotce řídit ostatní zařízení nebo přenášet data do nadřazeného systému. Kromě toho lze jednotky Vision430 naprogramovat pro komunikaci přes téměř všechny protokoly ASCII. Na jednotku může být vzdáleně přistupováno i přes GPRS/GSM nebo přes IP komunikaci pro získávání dat, nahrávání programu a také pro podporu e-mailových a SMS notifikačních zpráv pro vzdálený management v reálném čase.

Z pohledu programování je OPLC Vision430™ podporováno vývojovým a programovacím softwarem VisiLogic od verze 9.7.44 a vyšší. Bezplatný software VisiLogic poskytuje uživatelsky přívětivé prostředí pro hardwarovou konfiguraci, vývoj modulárních ladderových aplikací, HMI design a v neposlední řadě i rozsáhlou knihovnu barevných průmyslových obrázků. Lze v něm samozřejmě vytvářet podprogramy a ty následně volat z hlavní smyčky programu a k dispozici je široká škála již různých předvytvořených blokových funkcí, včetně i takových záležitostí jako např.  třendy, PID regulace, zpracování signálů se snímačů zatížení (Loadcell), GPRS blok, Drum Sequencer, blok MODBUS Serial/IP komunikace, SMS komunikace, modul komunikace protokoly Serial/TCP/IP atd. Dále je podporováno on-line testování a ladění softwaru a vzdálený přístup (Remote Access). Zdarma je také technická podpora pro všechny produkty společnosti Unitronics. 

Závěr

OPLC (HMI+PLC) modely Unitronics Vision430 přímo předurčených pro použití v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, tedy všude tam, kde se i setkají s častým čistěním. Proto jsou všechny jednotky navrženy na splnění norem krytí IP66, IP65 a NEMA4X.

Řídící automaty OPLC Unitronics Vision všech řad v ČR prodává a technickou podporu zajišťuje společnost Schmachtl CZ s.r.o. Konkrétně ceny řady Vision430 se pohybují v rozmezí 12 až 21 tisíc Kč (dle zvolené výbavy a konfigurace).

Odkazy:

Hodnocení článku: