Jste zde

Keyence IX – laserové senzory s vícebodovou detekcí

Aplikace ve výrobě vyžadují čím dál větší přesnost detekce. Optické senzory proto kombinují řadu technik pro dosažení potřebné spolehlivosti. Jednou z nich je vícebodové snímání laserem.

Nová řada senzorů Keyence ukazuje, že v kombinaci s precizním zpracováním softwarových nástrojů může být jeden senzor překvapivě univerzální. Své uplatnění tak najde v oblastech výroby součástek, sestavování celků, kontroly osazování IO nebo v logistice.

Systém přitom nabízí řadu funkcí, které umožňují  eliminovat nejčastější zdroje chybného měření:

 • Úpravy pozice
  Stabilní detekce je možná bez nutnosti změny pozice nebo orientace cíle.Tato korekce eliminuje potřebu použití speciálních přípravků nebo příslušenství ke stabilizaci objektu v reálném čase, díky čemuž dochází k úspoře času a nákladů.
 • Korekce náklonu
  Když dojde k náklonu hlavy senzoru nebo cíle, tato funkce zkoriguje odměřené hodnoty. Přesná výška lze detekovat pomocí registrace referenční roviny.
 • Korekce změn výšky
  Jednotka řady IX kontroluje výškový rozdíl mezi dvěma stanovenými body. Tento kontinuální výpočet výškového rozdílu umožňuje stabilní detekci i tehdy, když se celková výška cíle změní.
 • Jednoduchá a flexibilní instalace
  U konvenčních modelů je nutné navrhnout/vyrobit vybavení a přípravky podle potřeb senzoru. Řada IX se přizpůsobí Vaší aplikaci, což výrazně sníží její náklady a dobu instalace.

https://www.keyence.eu/products/sensor/laser/ix/index_pr.jsp

Hodnocení článku: