Jste zde

Kdy bude umělá inteligence programovat PLC?

Siemens a Microsoft představují možnosti, jak lze pomocí generativní umělé inteligence zlepšit automatizaci a provoz továren prostřednictvím vývoje softwaru, hlášení problémů a vizuální kontroly kvality na bázi umělé inteligence.

Siemens a Microsoft plánují vývojářům softwaru a projektantům automatizace nabídnout možnosti, jak urychlit generování kódu pro programovatelné automaty PLC. Jde o koncept, který ukazuje, jak mohou OpenAI ChatGPT a další služby Azure AI rozšířit řešení Siemens pro projektování průmyslové automatizace. Inženýrským týmům nabídnou možnosti, jak výrazně zkrátit čas a snížit pravděpodobnost chyb vygenerováním kódu PLC pomocí vstupů v přirozeném jazyce, což například týmům údržby umožní rychlejší identifikaci chyb a tvorbu postupných řešení.

„Výkonná a pokročilá umělá inteligence se stává jednou z nejdůležitějších technologií v oblasti digitální transformace,“ uvedl Cedrik Neike, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel Digital Industries. „Siemens a Microsoft hodlají společně zavádět nástroje, jako je ChatGPT, abychom pracovníkům podniků všech velikostí umožnili nové formy spolupráce a inovací.“

Umělá inteligence vyhledá u výrobků vady a zabrání jejich vzniku

Včasné zjištění závad ve výrobě je zcela klíčové, aby se zamezilo nákladným a časově náročným změnám ve výrobě. Průmyslová umělá inteligence, jako je například počítačové vidění, umožňuje týmům řízení kvality škálovat kontrolu kvality, snadněji identifikovat odchylky, a ještě rychleji provádět úpravy v reálném čase. Microsoft Azure Machine Learning a Siemens Industrial Edge ukazují, jak lze analyzovat snímky pořízené kamerami a videozáznamy na základě strojového učení a využívat je k tvorbě, zavádění, řízení a monitorování modelů AI vidění v provozu. 
Tato spolupráce je součástí dlouhodobého, více než 35letého strategického vztahu společností Siemens a Microsoft.

http://www.siemens.cz

 

 

Hodnocení článku: