Jste zde

Kde PLC nestačí, nastupují externí CPU

V architektuře řady aplikací stojí PLC stále na vrcholu a není potřebné ani vhodné přecházet na jinou platformu, například embedded PC. Mitsubishi to řeší externími CPU, které zvládnou i složitější aplikace než samotné PLC, ale v hierarchii stojí pod ním.

Řada dedikovaných CPU modulů pro PLC MELSEC série iQ-R je určena pro řadu specifických aplikací, jako je řízení pohybu, bezpečnostní systémy, ovládání robotů nebo CNC strojů. Analogové i digitální vstupy a výstupy mohou mít také samostatné karty. Pro řadu aplikací jsou k dispozici také moduly pro zpracování složitějších programových algoritmů. Konstrukčně řešení vychází ze stejné řady průmyslových modulů a jejich propojení pomáhají připravené základy se sběrnicemi.

Mitsubishi Electric řadou PLC Melsec iQ-R reaguje nejen na rostoucí zájem o integraci robotů do průmyslových linek, ale také na požadavky, plynoucí z bezpečnostních standardů SIL2 a rostoucí zájem o zpracování provozních dat řídících systémů. Stavebnicová platforma umožní takové aplikace navrhnout a zprovoznit rychleji, než by bylo možné realizovat návrh celého systému.

mitsubishielectric.com

Hodnocení článku: