Jste zde

Kapacitní měřiče vlhkosti Voltcraft

Měřič vlhkosti Voltcraft MF-100 změří neinvazivně a snadno většinu stavebních materiálů až do hloubky 40mm.

Mnohdy potřebujeme změřit vlhkost nějakého materiálu (dřevo, beton, stěna) před dalšími stavebními úpravami například nátěrem nebo povrchovou úpravou. Pro toto měření se výborně hodí digitální měřič MF-100, měřící na kapacitním principu.

Permitivita mnoha materiálů totiž závisí na jejich vlhkosti. MF-100, jakož i mnohé jiné měřiče vlhkosti pracující na tomto principu je “poměrový měřič”, tj. na displeji nezobrazuje přesnou hodnotu vlhkosti, ale "hodnotu", která odpovídá vlhkosti měřeného materiálu.

To znamená, že jiný údaj odpovídá suchému dřevu a jiný suché zdi ze sádrokartonu. Moci porovnat dvě místa je v praxi častokrát důležitější, než absolutní údaj o vlhkosti.

Pokud budete měřit jen pár typů materiálů, velmi rychle přijdete na to, v jakém rozsahu se obyčejně pohybují naměřené údaje pro dané materiály, tedy jaká hodnota odpovídá suchému a jaká vlhkému materiálu.

MF-100 disponuje přehledným podsvíceným displejem a zvukovou signalizací, která značně urychluje měření, neboť není nutné neustále sledovat displej, lze se tak soustředit na konkrétní místo měření. Samozřejmostí jsou funkce měření maximální a minimální vlhkosti s funkcí Hold, která dokáže zmrazit aktuální hodnoty pro pohodlný odečet i bez nutnosti, aby se sonda dotýkala měřeného materiálu.

Pro rychlou orientaci je displej vybaveni stavovým indikátorem, který ve třech stavech signalizuje stupeň vlhkosti: DRY (suchý stav), RISK (rizikový stav) a WET (mokrý stav). Pro tento indikátor si můžete nastavit vlastní hodnoty a tím si ho přizpůsobit pro preferovaná měření.

Hodnota vlhkosti je zobrazována v rozsahu 0-100 s rozlišením ±0,1. Použitá sonda vlhkosti dokáže měřit různé materiály do hloubky 20-40mm bez nutnosti měřený materiál například navrtávat.

Kde lze vlhkoměr použít:

Jak už bylo zmíněno, najde MF-100 uplatnění především pro měření stavebních materiálů, což jej předurčuje pro použití ve stavebnictví a všude tam, kde je třeba měřit vlhkost těchto materiálů. Své uplatnění najde i v dřevařském průmyslu.

Nicméně je možné jej díky své nízké ceně použít i v domácnosti. Například pokud topíte dřevem, je nutné používat dřevo suché, aby byla jeho výhřevnost co největší. Taktéž můžete pomocí vlhkoměru odhalit ve Vašem domě problém se špatnou hydroizolací a zavčas to začít řešit, než se objeví plísně na stěnách.

Použití je opravdu mnoho, a pokud preferujete snadnou obsluhu, rychlé a neinvazivní měření, je tento vlhkoměr ideální volbou. Měřič vlhkosti MF-100 najdete mezi produkty v našem skladovém sortimentu.

Pokud potřebujete další informace, nebo se zajímáte i o jiné produkty značky VOLTCRAFT, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz

Zajímavé specifikace:

  • Hloubka měření: 20-40mm
  • Měřený materiál: dřevo, beton, sádra a další stavební materiály
  • Rozsah měření: 0-100 jednotek
  • Rozlišení měřené hodnoty: ±0,1 jednotky
  • Metoda měření: kapacitní
  • Signalizace: podsvícený displej / zvuková

Download a odkazy:

Hodnocení článku: