Jste zde

Kabely Binder s konektory M12: otestované, připravené k připojení

Méně námahy, méně chyb: S hotovými kabely od Binderu už není potřeba trávit čas zapojováním a montáží konektorů v průmyslových instalacích.  

Binder je známý německý výrobce konektorů a průmyslových kruhových patic.  Ve standardním segmentu M12, používaném mimo jiné u sběrnic CAN, Profibus nebo Profinet nyní nabízí smontované a otestované kabely. Zákazníci v průmyslové automatizaci je mohou využít ke zkrácení doby instalace a zamezení chybám. Kromě toho, že hotové kabely odpovídají všem normám, nabízí oproti spojům, montovaným na místě vyšší stupeň odolnosti vůči vlhkosti, vodě a nečistotám. K dispozici je řada variant se  3 až 12 kolíky, rovné a úhlové produkty,  lisované na jedné nebo obou stranách a  v různých kvalitách kabelů. Kromě velikosti M12 nabízí Binder další řady, například pro menší standardizovaný tvarový faktor M8.

Díky standardizaci jsou řešení konektivity M12 kompatibilní napříč výrobci: DIN EN 61076-2 upravuje geometrické požadavky, elektrické charakteristiky a také aplikační specifikace produktů a předepisuje požadavky na testování. Například DIN EN 61076-2-101 upravuje konektory M12 s kódováním A až D pro přenos signálu, použití fieldbus a pro průmyslový Ethernet. DIN EN 61076-2-109 definuje povinné charakteristiky průmyslových X-kódovaných datových konektorů do 10 Gbit/s, DIN EN IEC 61076-2-111 se týká S-, T-, K- a L-kódovaných napájecích konektorů M12.

Standardizace usnadňuje výměnu komponentů M12, činí uživatele nezávislými na jednotlivých dodavatelích. To je také jeden z receptů na současný problém výpadků dodávek.

https://www.binder.de/de/home/

Hodnocení článku: