Jste zde

IO-Link Masters od Pepperl+Fuchs mají kvalifikaci AWS

S oficiální kvalifikací pro zařízení IO-Link mastery ICE2 a ICE3 jako AWS Partner Devices si Pepperl+Fuchs otevřel cestu do nejvyšších pater cloudové integrace IIoT senzorů a konektivity.

Přenos procesních a stavových dat ze senzorů do cloudových aplikací ve výrobních závodech je jedním z klíčových požadavků IIoT a Průmyslu 4.0. Vedle jednoduchých senzorů se to týká i složitějších sběrnicových systémů. Vývoj systémů průmyslové automatizace měl v minulých desetiletích trochu zpátečnický přístup v podobě nedůvěry v nové technologie. Argumentem pro to byla často oprávněná obava o bezpečnost a tento pohled u řady provozovatelů dosud přetrvává. Technikům tak nezbylo, než data do řídícího software posílat přes další vrstvu gateways, ovšem již bez možnosti plnohodnotné obousměrné komunikace.

Jednou z firem, které se podařilo tuto skleněnou zeď prorazit, je Pepperl+Fuchs, který úspěšně certifikoval zařízení IO-Link Master ICE2 a ICE3 pro AWS. Díky tomu nabízí uživatelům v ekosystému AWS přístup k širokému portfoliu senzorů pro  aplikace prediktivní údržby a monitorování stavů. Tyto senzory lze snadno integrovat do aplikací založených na AWS prostřednictvím MQTT nebo OPC UA, což umožňuje zpracování naměřených a stavových dat v cloudovém systému.

IO-Link Master jako centrální komponenta pro integraci senzorů

IO-Link mastery řady Comtrol   jsou  uvedeny v Katalogu partnerských zařízení AWS a fungují jako centrální bod připojení ke cloudovému prostředí AWS: Tyto sběrnicové moduly podporují nejen protokoly fieldbus v reálném čase ( Ethernet/IP nebo PROFINET) pro připojení k deterministicky pracujícím průmyslovým regulátorům, ale také nabízí kompletně webovou konfigurační koncepci a komunikaci OPC UA, MQTT a REST API. To umožňuje uživatelům bez znalosti systémů fieldbus a programování PLC rychle a snadno implementovat samostatné aplikace. Díky multilinkové technologii lze implementovat hybridní přístupy, ve kterých PLC provozuje časově kritické procesy a agregovaná stavová data jsou paralelně přenášena přes OPC UA nebo MQTT do systémů hostovaných AWS (např. GE Digital nebo Syntax).

Přes uvedené Io-Link mastery lze propojit téměř celé portfolio senzorů IO-Link a pomocí modulů převodníků IO-Link připojit i standardní snímače bez IO-Link stejné značky.

https://www.pepperl-fuchs.com/

Hodnocení článku: