Jste zde

IO-Link Master a chytré ventily se v podání Nass Magnet obejdou bez PLC

Data z ventilu až do mobilní aplikace lze získat i v průmyslovém standardu jinak než přes PLC. Chytrý ventil nabízí více dat o procesu než standardní řešení a to i bez dalších externích senzorů.

Nass Magnet se sídlem v Hannoveru je součástí globální skupiny která s více než 700 zaměstnanci po celém světě vyvíjí, vyrábí a prodává řešení řídicích aplikací, například pro vzduch, neutrální plyny, kapaliny a další média.

Řídící a konektorová jednotka

V oblasti průmyslového internetu věcí (IIoT) a inteligentní průmyslové výroby představil Nass Magnet revoluční inovaci: Ethernet IO-Link Master a Smart Valve Connector jsou navrženy tak, aby umožňovaly plný provoz systémů a aplikací IIoT. Díky rozhraní JSON, které se řídí novou specifikací "JSON Integration for IO-Link", nebyla správa senzorů a akčních členů IO-Link nikdy tak snadná. Nass Magnet tak slibuje nastavit nový standard v oblasti Průmyslu 4.0, který je nejen pohodlný, ale také efektivní.

Jde to i bez PLC

Podle Nass Magnet umožňují oba zmíněné produkty bezproblémovou integraci do stávajících systémů a zároveň nabízejí flexibilitu pro vývoj nových aplikací. Ethernet IO-Link Master je všestranné zařízení, které uživatelům umožňuje snadnou správu senzorů a akčních členů prostřednictvím ethernetového rozhraní. Ethernetové rozhraní TCP/IP nevyžaduje průmyslovou řídicí jednotku PLC, ale lze jej použít k dotazování a/nebo ovládání senzorů a akčních členů ze standardního počítače nebo mobilního zařízení.

Nepřetržitá výměna dat

S konektorem Smart Valve Connector lze ventily připojit přímo a komunikovat prostřednictvím protokolu IO-Link. Konektor nepřetržitě přenáší cyklická procesní data (stav spínání ventilu a režim PWM) do řídicí jednotky a umožňuje také kontrolu elektrických signálů připojeného ventilového systému.

Kromě cyklických procesních dat lze získat také acyklická, takzvaná data ISDU (Indexed Service Data Unit), jako je napájecí napětí, výstupní proud, odpor cívky, teplota naměřená v konektoru ventilu a výkon cívky vypočítaný z elektrických dat. Je také možné nastavit mezní hodnoty pro hodnoty, nad kterými je vydáno varování. Vyhodnocením elektrických dat je také možné zjistit, zda kotvy ve ventilovém systému byly schopny mechanicky změnit svůj stav, aniž by bylo nutné provádět jakékoli změny stávajících produktů armatury nebo cívky.

Skutečná preventivní údržba

Díky použité pokročilé technologii jsou tyto produkty nejen uživatelsky přívětivé, ale také extrémně účinné, podle magnetu nass. Rozhraní JSON umožňuje použití vizualizačních platforem běžících na PC, například Node-RED, který poskytuje dashboard s jasným přehledem o všech připojených zařízeních, což usnadňuje skutečnou preventivní údržbu a řešení problémů v případě poruchy.

Nass Magnet na veletrhu HANNOVER MESSE
Využijte možnosti osobního kontaktu na veletrhu HANNOVER MESSE:Hala 6, stánek F38

https://www.hannovermesse.de/
https://www.nassmagnet.com/en_eu/applications/industry-4-0-by-nass-magnet/io-link/ethernet-master.html

Hodnocení článku: