Jste zde

Inteligentní řídicí systém pro venkovní osvětlení POSEIDON City

Představitelé měst či obcí častokrát hledají nejlepší řešení, jak vhodným nasvícením podtrhnout dominanty města, ale zároveň vzít také v potaz potřebu redukovat tzv. světelný smog a zamezit nadbytečnému svícení v časech, kdy to není nutné. V těchto případech nabízí společnost ENIKA.CZ řídicí systém POSEIDON City, který dokáže oba požadavky splnit.

POSEIDON City pochází z dílny české společnosti ENIKA.CZ, která se řídicími systémy zabývá více než 30 let a může se tak opírat o vlastní vývojové oddělení s dlouhodobými zkušenostmi v tomto oboru. Řídicí systém POSEIDON City využívá rádiovou technologii LoRa, která pracuje ve frekvenčním pásmu 868 MHz. Díky této technologii se nabízí možnost vybudování lokální sítě bez dalších následných poplatků za její provoz.

Neustálý tlak na zvyšování cen energií nutí spotřebitele pečlivě zvažovat, zda se elektrická energie využívá dostatečně efektivně. Řídicí sytém POSEIDON City umí zajistit, že se svítí jen tehdy, je-li to nutné a pouze tolik, kolik je nutné. Jednoduše se upraví intenzita osvětlení na požadovaných místech a zvýší se tak bezpečnost v daném úseku anebo se naopak osvětlení ztlumí, v místech, kde to není potřeba. POSEIDON City umožňuje ovládat jednotlivá svítidla individuálně nebo jako nastavenou skupinu. Využitím astro módu nebo tvorby časových plánů může systém fungovat autonomně. Přehledná vizualizace předá informace o aktuálním stavu jednotlivých svítidel, včetně hlášení závad. Samozřejmostí jsou i údaje o spotřebě energie jednotlivých svítidel.

POSEIDON City významně ulehčuje práci správcům osvětlení a pomáhá šetřit náklady za energie a údržbu. Systém je navržen velmi všestranně a mimo své základní funkce může zároveň řídit další technologie.

 

Ukázka z uživatelské aplikace POSEIDON City

Jaké jsou přednosti systému?

Úspora

 • Šetří náklady za energie, náklady na kontrolu, údržbu a výměnu osvětlení
 • Šetří čas díky snadnému plánování osvětlení

Bezpečnost

 • Hlášení závad
 • Správná úroveň osvětlení ve správný čas

Monitoring

 • Přehled o provozním čase svítidla
 • Přehled o stavu jednotlivých svítidel

Online řízení

 • Přehledná vizualizace plánu osvětlení
 • Nastavení časových plánů osvětlení
 • Nezávislé řízení jednotlivých svítidel nebo jejich skupin

Co POSEIDON City umí?

 • Ovládat a monitorovat osvětlení pomocí jednoduché aplikace
 • Řídit svítidla podle přednastaveného denního plánu
 • Diagnostikovat stav svítidel
 • Vytvořit vlastní komunikační síť bez následných poplatků
 • Zapnout automaticky nouzové svícení při ztrátě signálu
 • Řídit osvětlení na velké vzdálenosti pomocí bezdrátového systému

 

Jak systém POSEIDON City funguje?

Prvky systému POSEIDON CITY

V naší nabídce naleznete moduly pro patici NEMA určené k řízení předřadníků s analogovým nebo DALI výstupem, moduly pro patici ZHAGA s DALI výstupem a vestavné nebo externí varianty. Systém je navržen velmi všestranně a mimo své základní funkce může zároveň řídit další technologie. Např. lze využít senzor osvětlení, který od určité úrovně osvětlení zapne nasvícení a čerpadlo fontány, zavlažování parku nebo spustí hlášení o ukončení návštěvní doby.

Přijímače s DALI výstupem

L8 R DALI NEMA

L8 R DALI ZHAGA

Přijímač s analogovým výstupem

L8 R 0110 NEMA

 

Kde lze využít systém POSEIDON City?

Díky technologii, která umožňuje komunikaci na velké vzdálenosti, je systém ideálním řešením na místech jako jsou veřejná prostranství měst a obcí, firemní a logistické areály, parkoviště, rezidenční oblasti, nádraží a sportoviště.

Ukázka projektů, které řídí systém POSEIDON City

Rozhledna Cvilín a kostel v Krnově 

 Autobusové nádraží Nová Paka ,   Venkovní prostory areálu společnosti Qanto


Produkty Enika Poseidon na webu Enika.cz

Hodnocení článku: