Jste zde

Instalační systém QPD

Také patříte k nám? Elektrikáři a nerváci? Produkty instalačního systému Phoenix Contact slibují řešení. Blahodárné účinky se projeví již po první instalaci.

Stalo se Vám už, že Vás rozčílilo když nestačilo jen odříznout kabel, ale museli jste každou žílu odizolovat, natož ještě nakrimpovat dutinku, potom uvolnit šrouby ve svorkovnici, vložit drát, utáhnout šrouby (krimpování pro jistotu nevzpomínám, nebo ani nedočtete článek, v horším případě to odnese Váš notebook).

Ke zmírnění nepříznivých účinků starších instalačních systémů již existují konektory a svorkovnice se systémem Push-In, ovšem skutečnou úlevu přináší až systém QPD.

 

Instalační systém QPD

Rozvod energie vhodný pro průmysl nemusí být časově náročný a komplikovaný. To dokazuje robustní instalační systém QPD IP68/69K pro výkony až do 690 V / 40 A. Díky osvědčenému zářezové spoji IDC QUICKON lze snadno a rychle připojit vedení do 5 x 6,0mm² bez odizolování a bez speciálního nástroje. 

Přehled programu QPD:

 

(1) Stěnové průchodky 
Stěnové průchodky jsou zvenčí připojitelné kabelové přípojky. Díky jejich použití již není nutné přístroj po připojení otevírat. Tím je zajištěna specifická třída ochrany výrobku.

(2) Spojka vedení
K prodloužení nebo opravě kabelů. Je možné kombinovat s konektorem.

(3) Konektory 
Pro rychlou výměnu přístroje při servisu nebo instalaci s předem osazenými vodiči je konektor s kontaktem PE obzvlášť vhodný. Disponuje kódováním proti chybnému zasunutí.

(4) Rozvodka T 
Pomocí kompaktní rozvodky T lze jednoduše instalovat odbočku vedení pro spotřebiče.

(5) Rozvodka H 
Rozvodka H je kompaktní, robustní a rychle připojitelná svorkovnice. Čtyři připojení jsou spolu paralelně propojeny, umožňují navíc použití jako křížová rozvodka.

QUICKON – bezpečné připojení v 5 krocích

Rychlé připojení QUICKON je založeno na technice zářezového spoje IDC. Spojení je možné kdykoliv rozpojit a komponenty použít vícekrát. Technika zářezového spoje vytváří při pevném utažení automaticky kontakt a odlehčovací profil. Díky rychlé a snadné manipulaci zářezového spoje QUICKON se doba připojení zkrátí až o 80 %.

Oblasti použití

Instalace v průmyslových zařízeních a zařízeních infrastruktury:
Široce rozvětvená zařízení a zařízení infrastruktury kladou vysoké nároky na používané komponenty. Systém QPD nabízí flexibilní a odolné řešení pro průchozí rozvod energie.

Stěnové průchodky pro přístroje: 
Pohodlná montáž konektoru začíná již v procesu design-in výrobce přístrojů. Stěnové průchodky instalačních systémů je možné zabudovat přímo do přístroje.

Spojky vedení a konektory ve více variantách najdete v našem skladovém sortimentu, ostatní produkty Vám můžeme rychle (abychom Vás zbytečně neznervózňovali) zajistit na objednávku.

Určitě se podívejte i na zajímavé video a všimněte si tváře elektrikáře, ta hovoří za vše :)

Pokud potřebujete další informace, nebo máte zájem i o jiné produkty PHOENIX CONTACT rádi Vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz

  Vlastnosti / výhody

 • Tři velikosti - pro průřezy 1,5mm², 2,5mm² a 6mm²
 • Počet žil - 3, 4, 5 (pro 1,5mm²)
 • Počet žil - 4, 5 (pro 2,5mm²)
 • Počet žil - 5 (pro 6mm²)
 • Nominální napětí 690V
 • Maximální proud 40A
 • Rozsah pracovních teplot -40°C až +80°C
 • Časová úspora při připojení na místě až 80 %
 • Snadné a rychlé osazení bez speciálních nástrojů
 • Flexibilní návrh rozvodu energie díky pevným a zásuvným variantám
 • Vysoká spolehlivost díky robustnímu tělu s krytím až do IP68/69K, s dynamickou pevností IK07
 • Průběžně chráněná elektronika, protože těla konektorů a spojek není nutné otevírat ani při připojení přívodního vedení

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.