Jste zde

Instalace Step7 do 64bitového operačního systému

Ukázka instalace Step7 verze 5.5 do 64bitových Windows7 SP1. Jak a co Vás čeká a co je potřeba, aby vše proběhlo korektně.

Vždy je vhodné si před instalací Step7 rozmyslet co vše budeme dále instalovat a co tedy musíme mít. Na odkazu v závěru najdete informace, co vše lze od Siemens software do tohoto systému instalovat. Může se lehce stát, že nějaký potřebný doplněk pak do systému nedostanete, proto si rozmyslete, jestli 64bitový systém opravdu využijete. Vyzkoušeli jsme vše na čistých Windows7 64bit se SP1.

Většinou instalace Siemens software začínaly od základní verze a SP se přidávaly vždy později, jak je výrobce vydával. Instalátor totiž zjistil, že na PG není předchozí varianta a dále Vás nepustil. V případě instalace do 64bitového systému Vás přímo upozorní, že Step7 V5.5 nepůjde instalovat.         

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

 

Je nezbytné použít instalaci Step 7 Professional SR1, tedy service release (servisní vydání), která obsahuje vše potřebné.

 

Součástí této instalace je mimo jiné Step7 v5.5 SP1 a podpora 64 bitových systémů.

 

Nenechte se zmást a raději využijte volitelnou instalaci, která je stejná jako typická, jen s možností volby součástí Step7.

 

Není totiž nezbytné instalovat všechny jazyky a příklady Step7. Jakmile vyškrtneme, co není potřeba, necháme celou instalaci proběhnout. Je to otázka asi dvaceti minut

 

Protože SP1 již není úplně aktuální je dobré instalovat ještě poslední SP3, který je ke stažení na webu technické podpory Siemens zdarma, jako jeden balík, link v závěru článku.

Je také možné si celou instalaci objednat na DVD. 

 

Jedná se o rozbalovací archív a raději si zvolte jednodušší cestu kam vše rozbalit a následně nezačít instalovat SP3 po rozbalení archívu.

Můžete si pak všechny instalační složky prohlédnout a zálohovat.

 

Instalaci spustíme ručně a stačí použít volbu jako upgrade. Vidíte, že instalátor našel SP1 na našem PG/PC. Pak už celá instalace proběhne korektně, po jejím ukončení nezapomeneme přidat na disk licenci. 

 

Je vidět že Step7 funguje jak má, celá instalace Vám nezabere více než hodinku, pokud máte vše správně připraveno.

 

Jen ten S7 simulátor Step7 v označení stále nedohnal. Ale hlavně že funguje. 

 

Závěr: 

Pokud Vám tento článek ušetřil rozhodování, zda 32 nebo 64 bitový systém a pomohl při instalaci, byl to jeho cíl. Hlavní totiž je, připravit si všechny instalace, které budeme potřebovat, abychom vše zvládli najednou.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Kompatibilita Siemens software s 64bitovým OS: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/58247294    

STEP 7 Professional Edition 2010 (6ES7810-5CC11..): http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/43382609

Download SP3 pro Step7 v5.5: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/68015276

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz 

 

Hodnocení článku: 

Komentáře

Dobrý den pane Blažek,

díky za přínosné informace, mám dotaz vyplatí se instalovat ten SP3 ?

J.

Pokud jej zrovna nepotřebujete, není to nutné, v budoucnu Vám systém sám řekne, že jej pro nějakou aplikaci nebo doplněk vyžaduje.