Jste zde

Instalace software STARTER V4.3 SP3 pro parametrizaci měničů Siemens

S příchodem nového firmware 4.6 měničů Siemens a jednotek CU250S-2 pro Sinamics G120 přichází service pack 3 k parametrizačnímu software Starter, a už jeho samotná instalace přinese velkou změnu.

Instalace Starter vždy byla o nahrnutí obrovského množství dat pro všechno možné i nemožné, pro spoustu uživatelů z velké většiny nepotřebné, na notebook nebo PC. SP3 konečně přichází s možností výběru.

STARTER V4.3 SP3 je ke stažení zdarma na webu podpory Siemens, odkaz na závěr. Také balíky instalačních dat jsou již rozděleny podle potřeby a významu.

 

 

Po klasickém rozbalení a pokusu o spuštění instalace Vás překvapí tohle hlášení, kterému není dost dobře rozumět, jak nám poslali screeny někteří ostatní kolegové (děkujeme), nikdo nechápal co má společného MicroWin 4.0 SP9 se Starter, ale budiž. Než se hrabat v registrech, tak je rychlejší opravdu MicroWin odinstalovat, jinak se nepohnete dále.

Jestliže máte u MicroWinu jen SP7, instalace proběhne korektně.

 

Pak teprve instalátor najde předchozí verzi Starter a potřebuje ji odinstalovat.

 

Novou příjemnou vlastností nového Starteru je možnost instalovat pouze některé části tohoto software. Přednastaveny máte všechny, tak stačí se jen trochu zamyslet, co budete potřebovat a co ne. Vše co nevyberete, se dá samozřejmě instalovat později.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 

Každá možnost volby obsahuje seznam všech prvků, které jednotlivá část instalace obsahuje. Jako například řídicí systém pro pohony SIMOTION obsahuje veškerý hardware do té doby vydaný.

 

My jsme si vybrali jen základní pohony, šedé zatržítka u samotného software a MICROMASTER 4xx jsou povinné, nelze je vypustit. Také není nutné instalovat HELP soubory, kterých je dost a dost, najdete je v případě potřeby v instalační složce.

 

Při závěrečné rekapitulaci před spuštěním instalace, nezapomeňte zatrhnout CFC, pokud používáte DCC chart v pohonech.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 

Pak už jen zbývá chvíli počkat, zkrácení doby instalace je opravdu výrazné.

 

Konfigurace trvá přibližně stejně dlouho, jako samotná instalace. I když vše závisí také velmi na hardware počítače, to je ale obecně známo.

 

Je to tam, nezbytná kontrola v informačním okně software Starter.

 

Protože nový software 4.3.3 podporuje také nové řídicí jednotky CU250S-2 pro měniče G120, zkusili jsme ji vložit do projektu. Režim servo bude ale uvolněn až v závěru roku 2013.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.  

 

Nová CU250S-2 podporuje právě připojení snímačů zpětné vazby otáček, na ukázce při zvolení encoderu možnost výběru typu a parametrů.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 


Závěr:

S novou verzí software STARTER získáte možnost připojení a parametrizace měničů s firmware 4.6 a třeba knihovnu motorů 1LE1, kde už není potřeba zadávat štítková data, stačí kód nebo objednací číslo. No, a pokud jste se někdo setkali uvedeným s hlášením o odebrání MicroWinu před instalací a dokázali jste to obejít, dejte vědět jak na to.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Technická podpora, kontakt: http://www1.siemens.cz/ad/current/index.php?vw=0&ctxnh=e26b2c0c7b&ctxp=home&kontakt=004

Popis software STARTER V4.3 SP3: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/78817896

Download STARTER V4.3 SP3:  http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/26233208

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz

 

Hodnocení článku: