Jste zde

IFR World Robotics Report: 114% nárůst prodeje průmyslových robotů za 5 let

V České republice vzrostla penetrace na 119 robotů na 10 000 pracovníků, zpráva uvádí téměř 2900 robotů v roce 2017.

 

Výroční zpráva World Robotics Report, která byla publikována Mezinárodní federací pro robotiku  (International Federation of Robotics - IFR) na letošním setkání World Robot Summit v Tokiu, uvádí, že během období 2013 - 2017 došlo k růstu globálního prodeje průmyslových robotů o 114 %. V další třech letech, tj. až do roku 2021, by měl trh růst průměrně o 14 % ročně. V letošním reportu IFR zdůrazňuje řadu inovativních technologií, jako je například spolupráce člověka se strojem nebo snadné programování, která umožňují zlepšit produktivitu výroby a rozšířit portfolio robotických aplikací.

„Podobně jako v loňském reportu IFR i letošní zjištění jsou zcela v souladu našimi zkušenostmi v Universal Robots. I my vidíme významný nárůst poptávky po našich produktech od firem všech velikostí s cílem automatizovat své procesy a využít veškerých přínosů robotizace ve výrobních prostředích,“ řekl Esben Østergaard, zakladatel a technický ředitel v Universal Robots.

Zpráva zmiňuje rostoucí poptávku po robotické automatizaci zejména v automobilovém průmyslu, elektrotechnickém odvětví a v kovozpracujícím průmyslu. Mezi 5 největších trhů se řadí Čína, Japonsko, Jižní Korea, USA a Německo, které dohromady reprezentují 73 % celkových globálních dodávek robotů v roce 2017. V České republice došlo v roce 2017 ke 47% nárůstu prodaných průmyslových robotů na téměř 2 900, přičemž hustota se zvýšila na 119 robotů na 10 000 pracovníků. Růst registrujeme napříč všemi klíčovými sektory, je patrný růst zájmu o využívaní výhod lehkých, flexibilních kolaborativních robotů ze strany malých a středních podniků.

Více o zprávě IFR World Robotics Report 2018 zde
Vývoj počtu prodaných robotů je možné nalézt na této stránce.

Hodnocení článku: