Jste zde

Novinka - HMI panely a SoftPLC ESAWARE

ESAWARE je nová řada produktů společnosti ESA Electronica, která zahrnuje operátorské panely, průmyslové počítače, monitory, SoftPLC s rozšiřujícími I/O moduly a SCADA systém s možností vzdáleného přístupu.

Celý nový průmyslový systém řídících a ovládacích zařízení italské společnosti ESA, které nese označení ESAWARE, se skládá z následujících základních řad:

  • Operátorské HMI panely a SoftPLC = řada EW1.
  • Panelové průmyslové počítače = řada EW2.
  • Průmyslové monitory = řada EW3.
  • Průmyslové počítače bez displeje = řada EW4 - PC BOX.

 

Operátorské HMI panely a SoftPLC ESA EW1

EW1 je řada operátorských panelů nové generace postavených na výkonné architektuře. Panel plně využívá operační systém Windows Embedded Compact 7, který umožňující spolupráci jakýchkoliv systémů třetích stran. Širokoúhlá obrazovka s poměr stran 16:10 se dnes využívá pro větší zorné pole v porovnání s tradičními 4:3 panely. K podsvícení se využívá dnež již tradiční bílé LED s dobrou energetickou účinností. 

Panely EW1 se podle možností řízení a vstupů a výstupů nabízejí v následujících 3 typech:

  • EW100AA = univerzální operátorský panel připojitelný na většinu běžných PLC přes ethernet.
  • EW100AB = panel se SoftPLC systémem CoDeSys a Ethercat rozhraním.
  • EW100AC = panel se Soft PLC systémem a možností lokálními I/O kanálů

 

Panely jsou k dispozici ve čtyřech velikostech obrazovky 4,3 " / 7" / 12,1" a 15,6". Všechny modely jsou vybaveny porty RS-232/485 s MPI, ethernetem a USB 2.0. Minimální výrobcem garantovaná životnost obrazovky je 50.000 hodin, provozní teplota -10 - 50 ° C a stupeň krytí je IP66.

V případě SoftPLC pak řada EW100AB obsahuje Ethercat rozhraní pro připojení vzdálených modul vstupů a výstupů, zatímco softPLC řady EW100AC již obsahuje na zadní straně panelu důmyslný systém slotů pro vložení rozšiřujích karet vstupů a výstupů upevněných tak přímo na těle panelu. Podle požadavků na I/O signály je možno volit digitální nebo analogové typy.

Panelové průmyslové počítače ESA EW2

EW2 je řada panelových průmyslových počítačů, které dokonale splňují rostoucí požadavky trhu a různých aplikací. Počítače jsou vybaveny širokoúhlými LCD displeji (16:10) s možností volby kapacitní multi-dotykového obrazovky, dnes běžné u tabletů, ale zde vyráběné s větší odolností, životnosté průmyslových aplikací i požadavky nových aplikačních SW s podporou multidotekových gest. Pro aplikace, kde není kapacitní ovládání vhodné (například je zde požadavek ovládání předměty nebo prsty v rukavicích místo holýmia rukama), jsou stále k dispozici léty prověřené verze rezistivní.

Panely jsou k dispozici o čtyřech velikostech obrazovek 4,3 " / 7" / 12,1" a 15,6". Všechny modely jsou vybaveny porty RS-232/485 s MPI, Ethernet a USB 2.0. Minimální garantovaná životnost obrazovky je 50 tisíc. hodin, provozní teplota -10 - 50 ° C a stupeň krytí IP66.

Průmyslové monitory ESA EW3

Také průmyslové monitory série EW3 jsou nabízeny ve 4 velikostech obrazovky: 12,1 "(EW312), 15,6" (EW315), 18,5 "(EW318) a 21,5" (EW322). Na čelní straně je k dispozici krytý USB port, připojení zařízení je možné pomocí koncovky VGA/DVI nebo HDMI. Parametry použitého displeje jsou totožné jako u řady EW2.

Průmyslové počítače bez displeje  ESA EW4 - PC BOX

EW4 je název pro odolné průmyslové počítače bez displeje, určené do průmyslové náročné prostředí. 

K dispozici jsou dvě produktové řady:

  • EW400 =  výkonné počítače se zvýšenou odolností a snadnou rozšiřitelností.
  • EW410 =  kompaktní verze s důrazem na spolehlivost a dlouhou životnost. Vyznačuje se robustní mechanickou konstrukcí, inovativním řešením odvodu tepla umožňující využití počítačů v drsných podmínkách, odolnost proti vibracím a teplotnímu šoku (EW4 může pracovat při teplotě -20 až + 60 ° C).

 

Programování zařízení rodiny ESAWARE

K programování a nastavení zařízení rodiny ESAWARE slouží softwarový balík CREW utility, který dle informací výrobce splňuje většinu požadavků, které vývojáři kladou na moderní vývojové prostředí: je snadno použitelný a efektivní.

CREW Editor umožňuje naprogramovat všechny platformy ESAWARE, od malých HMI až po platformu průmyslových PC. Díky této univerzálnosti není nutné při změně HW měnit aplikaci, ta se jednoduše přizpůsobí novému zařízení. Spolupráce CREW prostředí a CoDeSys programování umožňuje vytvářet aplikace jednoduchým a intuitivním způsobem. Balíček navíc poskytuje podporu pro aplikace s využitím mobilních zařízení se systémy iOS, Android a Windows Phone.

Závěr

Zařízení, systémy, HMI panely a PLC italské společnosti ESA Electronica v ČR prodává například společnost VAE Prosys.

Odkazy:

Hodnocení článku: