Jste zde

Novinka - OPLC Unitronics Samba s 7" panelem

Unitronics uvedl na trh nový typ OPLC (HMI + PLC) s názvem Samba 7“. Prakticky jde o rozšíření již běžící řady OPLC Samba o větší rozměr dotykového panelu. Doposud byly k dispozici jen úhlopříčky 3,5 a 4,3".

Nový zástupce řady OPLC Samba, tedy nejnovější levné kombinace HMI panelu a programovatelného automatu společnosti Unitronics, má integrovaný široký 7“ dotykový display rozlišením 800x480. Výrobce tak vyslyšel požadavky konstruktérů a uživatelů, protože 7" displejem jsou dnes velmi využívány. Díky konkurence schopné ceně, je pak Samba 7“ velmi dobrá volba pro realizaci ovládací i řídící jednotky malých méně náročných průmyslových jednoúčelových strojů.

Nabídka rozměrů displejů OPLC Unitronics řady Samba.

Z pohledu ostatních parametrů a funkcí je pak 7" provedení zcela kompatibilní s jeho menšími kolegy. Dotykový displej umožňuje zadávání a zobrazování proměnných a dat, vč. barevných grafů – trendů a alarmových obrazovek, přičemž je možné vytvořit až 24 uživatelsky navržených obrazovek s možností až 40 obrázků v jedné aplikaci. OPLC Samba také podporuje jako ostatní vyspělé HMI panely datové tabulky pro programování receptur a logování dat, trendy a alarmové displeje, poskytuje mnoho jazyčné zobrazování a ovládání a prostředí umožňuje řešení většiny nestandardních situací a stavů pomocí HMI panelu bez připojení PC. K dispozici je interní paměť 0,5 MB pro PLC logiku aplikace, 512 kB pro fonty a 0,5 MB pro obrázky.

Celý vývoj zobrazení HMI i řídících algoritmů PLC části se provádí společně v jediném intuitivním programovací prostředí Unitronics VisiLogic pro konfiguraci hardwaru i softwaru. VisiLogic je poskytován zdarma, umožňuje vývoj aplikace v Ladderu a současně design obrazovek HMI, disponuje knihovnou průmyslových obrázků.  Toto řešení je uživatelsky výhodné, protože odpadá tak vývojáři/programátorovi na počítači otravné přepínání mezi dvěma různými Softwary pro programování PLC a HMI. Navíc software Unitronics poskytuje zdarma i další utility, jako např. remote PC access a data export atd. 

Z pohledu hardwarového k nahrání programů do OPLC Samba slouží miniUSB port. Mimo to celá řada Samba nabízí vestavěný port RS232, umožňuje přidání sériového portu RS485, Ethernetu nebo CANbusového portu. Z pohledu průmyslových komunikačních protokol tak podporuje TCP/IP protokol, MODBUS, DF1 slave, CANopen, J1939 a další protokoly třetích stran, které mohou být do PLC implementovány. Klasické PLC připojovací rozhraní zde reprezentují integrované I/O nabízející digitální, analogové a high-speed připojení. Například modely Samba OPLC SM70 R20 a Samba OPLC SM70 T20 mají vybavení 12 vstupů a 8 výstupů. Výstupy jsou u modelu OPLC SM35 R20 reléové, v případě Samba OPLC SM70 T20 potom tranzistorové.

Nabídka provedení Samba 7"  společnosti Schmachtl CZ.

Kompaktní provedení OPLC Samba redukuje požadavky na zástavbový prostor, instalaci a propojování a zcela eliminuje nutnost nastavování komunikace mezi panelem a PLC. Panel z předního uživatelského směru poskytuje krytí IP66/IP65/NEMA4X a umožňuje tak Sambu nasadit v potravinářství i těžkém průmyslu tam, na místech kde je požadována odolnost proti postříkání a stírání.

Závěr

Výhradní dovozce, společnost SCHMACHTL CZ a firma UNITRONICS poskytují technickou podporu v českém a anglickém jazyce pro veškeré produkty a aktivní uživatelské fórum zdarma.

Odkazy:

Hodnocení článku: