Jste zde

HDMI, USB nebo Ethernet v IP69K: Bulgin má originální řešení konektorů

Čím vyšší stupeň krytí, tím náročnější je najít řešení konektoru. Dokonalé těsnění nabízí zpravidla kruhová konstrukce. Jak ji spojit se standardními konektory Ethernet, HDMI a USB?

Bulgin, přední výrobce konektorů a komponentů odolných vůči prostředí představil tři přírůstky do své řady kruhových konektorů Data Buccaneer s krytím IP. Nejnovější produkty spojují standardní IT rozhraní a průmyslové provedení vodo a prachotěsných konektorů.  Standard Buccaneer Cat 8, Standard Buccaneer USB 3.0 a Standard Buccaneer HDMI jsou navrženy tak, aby zajistily spolehlivý přenos dat pro řadu aplikací, od průmyslové automatizace a stavebnictví až po venkovní dohled a instalace obnovitelných zdrojů energie.

Tyto nejnovější konektory mají při spojení krytí až IP69K a jsou k dispozici v různých délkách kabelů a možnostech montáže, přičemž nabízejí významná vylepšení oproti předchozím modelům. Například Cat 8 má rychlost přenosu dat až 25 GB za sekundu – 2,5krát rychlejší než ekvivalent Cat 6a – zatímco USB 3.0 nabízí přenosové rychlosti až 5 GB za sekundu, což je 10krát rychlejší než USB 2.0. Kromě toho má USB 3.0 schopnost obousměrného přenosu, která zajišťuje současný tok dat v obou směrech, což má za následek teoretické 10násobné zvýšení šířky pásma. HDMI varianta nabízí výkon HDMI 2.1 a rozsah provozních teplot -25 až +80 °C, takže je ideální pro venkovní aplikace, jako je vysílání sportovních akcí.

www.bulgin.com/circular-data-connectors

 

Hodnocení článku: