Jste zde

FlexxPump - přímý mazací systém, řízený PLC

HIWIN  uvádí na český trh mazací systémy FlexxPump od firmy DLS-Schmiersysteme. O přesné dávkování se stará program v připojeném PLC nebo řídící jednotce FlexxMaster.

Strojní součásti lineární techniky vyžadují pro svůj bezchybný provoz dostatečné zásobování mazivy. Mazivo je konstrukční prvek a správná volba mazacích systémů by se měla zohlednit již při navrhování stroje. Při výběru maziva se musí přihlédnout k rozsahu provozních teplot a k provozním a okolním podmínkám. Výsledkem je prodloužení životnosti celého zařízení a snížení celkových nákladů na vlastnictví. Mazací systémy FlexxPump lze instalovat do aplikací lineární techniky i dodatečně.

Kompaktní systém FlexxPump

FlexxPump je mimořádně kompaktní mazací systém využívající tuk nebo olej. Systém vyžaduje externí napájení 24 V DC, existuje i provedení bateriové. Nádrž pro tukové mazivo má objem podle provedení 125, 400 nebo 1 500 cm³ (cartridge nebo měch); pro olejové mazivo je to 500 nebo 2000 ml s přímým plněním. Mazací agregát FlexxPump je  k dispozici až s 10 výstupy, a proto představuje optimální řešení pro aplikace s limitovanými mazacími body (až 40 při použití rozbočovačů). Toto řešení dokáže současně mazat jak kuličkové šrouby, tak lineární vedení.  Typickou aplikací je mazání ložisek, lineárních vedení, kuličkových šroubů, řetězů a otevřených převodovek nebo ozubených hřebenů.

Podle firmy HIWIN je FlexxPump flexibilní a vhodný pro téměř všechny možné aplikace lineární techniky. Dodává se kompletní, včetně kabelů, tukem naplněných trubiček, maznic, rozbočovačů a dalších prvků zařízení. V případě, že zákazník nemá možnost propojit řízení s PLC, může použít jednoduchý programovatelný řídicí panel FlexxMaster. Plastové mazací trubičky jsou vhodné i pro použití při energetických řetězech.

Olejový zásobník HIWIN E2 pro lineární vedení

Druhou nabízenou možností efektivního mazání je přímá implementace olejového zásobníku v tělese vozíku. Při tomto řešení odpadají problémy s domazáváním za provozu. Toto řešení je možné zvolit v případě lineárního vedení HIWIN řady HG, EG a RG. Tento způsob mazání je čistý, nedochází k průsakům oleje a je šetrný k životnímu prostředí. Použití olejového zásobníků HIWIN E2 podporuje dlouhé periody pracovních cyklů. Mazací olej je nanášen přímo na obíhající kuličky nebo válečky, a proto tento způsob zajišťuje velmi dlouhou dobu bez opotřebování. Díky svým vynikajícím mazacím schopnostem a ve spojení s použitým olejem SH 1000 obstojí toto řešení i v tvrdých podmínkách, v prašném nebo vlhkém pracovním prostředí.

www.hiwin.cz 

Hodnocení článku: