Jste zde

Flexiv kombinuje uchopovač Grav Enhanced s čistící stanicí

Čisticí stanice zajišťuje, že gripper může udržet maximální sílu úchopu i po manipulaci s tisíci předměty. Demo ukazuje, že možnosti jsou široké – uchopovač jednoduše sbírá fotbalové míče, lahve šampaňského, vodní balónky i další předměty.

Flexiv vylepšil svůj uchopovač, inspirovaný gekony Grav Enhanced tak, aby jej nyní bylo možné rychle a bez námahy vyčistit pomocí plně automatizované čisticí stanice. Výkonná kombinace chapadla a čističe poskytuje Grav Enhanced nejen schopnost zvednout prakticky jakýkoli předmět o hmotnosti až 5 kg, ale také způsob, jak zachovat účinnost chapadla i při manipulaci s předměty pokrytými povrchovými nečistotami, jako jsou mastnota a prach. Grav Enhanced a Cleaning Station poskytují univerzální manipulační kapacitu pro různé sektory.

Vývojáři Grav Enhanced Gripperu se inspirovali nohou gekonů. Kombinací sevření dvěma prsty a materiálu se super třením chapadlo zajišťuje bezpečné uchopení prakticky čehokoli a zvládne vše od basketbalových míčů a krabic až po plyšové hračky nebo tenisky. Automatická úprava momentů při uchopení zajišťuje, že gripper může manipulovat i s tvárnými předměty, kde jsou podmínky kus od kusu jiné. Grav Enhanced využívá adaptivní snímání síly, aby zajistil zachování optimální síly úchopu, zatímco vysokotřecí materiál poskytuje zvýšenou stabilitu úchopu a všestrannou manipulaci s předměty. Tato jedinečná kombinace eliminuje potřebu složitých pneumatických vývěv a nutnost výměny nástrojů na konci ramene.

Nově představená čisticí stanice dále staví na schopnostech Grav Enhanced a automaticky udržuje adhezivní materiál gripperu, takže vždy pracuje se špičkovým výkonem. To je zvláště důležité v prostředích, kde by vystavení částicím mohlo snížit účinnost zdvihu.Pomocí standardní lepicí pásky v kombinaci se silikonovým válečkem se vysokotřecí materiál čistí podobně, jako když váleček na vlákna odstraňuje prach z oblečení. S kompletním čisticím cyklem, který trvá méně než pět sekund, jsou Grav Enhanced a Cleaning Station ideální pro průmyslová prostředí, která vyžadují maximální provozuschopnost.

Pokud se Grav Enhanced Gripper setká se zvláště kontaminovaným předmětem a dojde k narušení materiálu s vysokým třením, robot dokáže detekovat ztrátu síly úchopu pomocí kombinace snímání síly a umělé inteligence a poté automaticky aktivovat čisticí stanici.

www.flexiv.com

Hodnocení článku: