Jste zde

Fanuc na MSV společně s partnery

Stánek v hale P s novou koncepcí dává velký prostor spoluvystavovatelům – integrátorům, kteří představí konkrétní aplikace robotiky Fanuc.

O tom, že robotika patří k hlavním tématům blížícího se Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně není pochyb. Živé ukázky navíc patří mezi návštěvnicky nejatraktivnější body programu. Pro potenciální zákazníky je důležité vidět, že robotický systém již na první pohled splňuje specifika jejich provozu. Málokdy to bývá na 100%, ale každá ukázka poskytne více informací  než leták a tabulka.

Proto i Fanuc oslovil své partnery, aby připravili ukázky svých aplikací a společně je prezentovali na jednom stánku. Systémoví integrátoři – ARC Robotics, LaserTherm, RHtech, Klimasoft Robotics, ACAM a ZÁLESÍ a.s. – závod ROBOTICS – tak představí různé aplikace, např. lakování, lasery, svařování, 3D kovový tisk, hexagonové buňky, které se dají využít jako modulární řešení pro robotizované linky či paletizaci a zakládání CNC stroje ROBODRILL. Fanuc tak společně s partnery nabídne ukázky ne celkové ploše téměř 400 m2.
Jednotlivé aplikace představí širší produktové spektrum firmy, a to nejen roboty, které jsou v dnešní době nejviditelnější. K vidění v akci tak budou též plně elektrické vstřikovací lisy ROBOSHOT, které mohou firmám přinést nezanedbatelné energetické úspory, což je zvláštně v dnešní době pro firmy důležitý rozhodovací faktor při pořizovaní automatizace.

„Zákazníky zajímá vždy hlavně jejich obor. Chceme proto něco reálného, aby to bylo hmatatelné a přesvědčivé pro návštěvníky, kteří přijdou na stánek. Aby si mohli udělat praktický obrázek, jak lze dané věci řešit nebo jak mohou využít pro své aplikace roboty, to vše na základě živých aplikací,“ charakterizuje koncept letošní expozice českého zastoupení společnosti FANUC marketingový ředitel Daniel Havlíček.
FANUC kombinuje pod jednou značkou různé produktové divize, jejichž zákazníci jsou naprosto odlišní, což nikdy není úplně jednoduchý úkol na propagaci. Často zákazníci ani nevědí, že FANUC kromě zařízení, které od něj mají pro svou výrobu, má ve své nabídce i jiné produkty, dělá i jiné věci. Proto bychom je v rámci naší expozice na veletrhu rádi edukovali i v tomto směru.

Expozici FANUC najdete v pavilonu P, stánek č. 033

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 4. října do pátku 7. října 2022. Veletrhu se zúčastní přední dodavatelé automatizační techniky, elektroniky a robotiky. Společně s MSV se konají i specializované veletrhy IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k dostání online.
www.bvv.cz/msv/ 

www.fanuc.cz

Hodnocení článku: