Jste zde

ETS6 – inteligentní a bezpečný KNX software nové generace přichází

28. září proběhne konference KNXperience, kde bude mít premiéru konfigurační nástroj ETS6. ETS6 přichází se spoustou změn v různých oblastech. Jedná se o vylepšené uživatelské prostředí, zvýšení bezpečnosti díky lepší podpoře knx data secure, zvýšení flexibility a jednodušší zpracování projektu.

ETS6 nabízí vylepšené uživatelské prostředí a zjednodušení licenčního systému. K dispozici je adaptivní a zcela přepracovaný řídicí panel a byla zahrnuta řada dalších užitečných metadat, která uživatelům pomohou rychle najít a přistupovat ke svým projektům. Mezi klíčové 'chytré' funkce patří:

  • Jednodušší zpracování projektu - rychlejší přístup k datům projektu. To umožňuje rychlé nalezení jakéhokoli projektu
  • Flexibilita podobná prohlížeči - karty a okna lze přetahovat, aby byly možné rychlé úpravy v projektu
  • Zjednodušený pracovní postup licencování a nová cloudová licence se schopností pracovat offline v případě potřeby
  • Upozornění na aktualizace – už nezmeškáte aktuální software. Navíc uvidíte informace o funkcích a opravách chyb již před instalací.
  • Vylepšená archivace projektů se zjednodušenými funkcemi zálohování a rozšířenými možnostmi spolupráce.

Bezpečnost

ETS5 Professional byla první verzí ETS schopnou pracovat se zařízeními KNX Data Secure a KNX IP Secure. ETS6 dále zlepšuje ovládání těchto zařízení, ale také podporuje nejnovější systémová rozšíření KNX pro bezpečnější instalaci, snadnější škálování topologie a RF zařízení nové generace. Za tímto účelem podporuje ETS6 vazební členy (liniové spojky) se segmentací a funkcí zabezpečení proxy. To umožňuje snadné rozšíření stávajících projektů o zařízení podporující zabezpečení nebo RF.  Mezi klíčové security funkce patří:

  • Snadná škálovatelnost instalace KNX pomocí segmentace a bezpečnostních proxy. Topologii a strukturu projektu lze škálovat téměř libovolně a lze vytvořit segment pro přidání zařízení z jiného typu média, jako je RF, při zachování schématu adresování.
  • ETS6 podporuje Secure Proxy, které umožňuje použití zařízení KNX Secure s běžnými zařízeními KNX. Každou funkci lze použít jednoduše (bez zabezpečení) nebo zabezpečeně v závislosti na vstupu. Díky tomu může jakýkoli typ zařízení komunikovat v běžné instalaci KNX.
  • ETS6 podporuje vylepšený KNX RF Multi, který podporuje novou generaci zařízení KNX RF. Přichází s několika výhodami, jako je povinná podpora zabezpečení a snadná konfigurace. Všechna nastavení frekvence jsou automaticky nastavena systémem ETS a také všechny runtime funkce, které pocházejí z nástroje Manufacturer Tool.

Otevřenost

ETS6 podporuje systém KNX IoT. To umožňuje instalaci KNX ještě více otevřít zbytku světa, který není KNX. KNX IoT představuje KNX ve vnějším světě jako sadu sémantických informací o projektu prostřednictvím rozhraní API. V tomto rozhraní objekty odpovídají svým protějškům ze skutečného světa v tom, jak vypadají a/nebo jak může uživatel s nimi komunikovat. Mezi klíčové 'otevřené' funkce patří:

  • Jediné standardizované řešení pro všechny výrobce KNX - adaptéry třetích stran na KNX se mohou soustředit na jediné rozhraní pro přístup k instalaci KNX.
  • Integrace s jinými systémy, které nejsou přímo kompatibilní s KNX - bezproblémová integrace dalších systémů s projektem KNX bez jakýchkoli potíží. Pokračování 30 let zpětné kompatibility. Všechna stávající zařízení s certifikací KNX (a EIB) lze stále konfigurovat s ETS6. ETS6 navíc udržuje kompatibilitu se stávajícími moduly a aplikacemi DCA a ETS.

Cena a dostupnost

ETS6 bude spuštěn 28. září 2021 v KNXperience. Zaregistrujte se a zúčastněte se premiéry na https://www.knxperience.org. ETS6 bude stát 1 000 EUR (nebo od 350 EUR jako upgrade). Účastníci KNXperience budou mít také možnost vyhrát bezplatnou licenci ETS6 prostřednictvím řady aktivit v reálném čase.

 

Připojte se na https://www.knxperience.org

Hodnocení článku: