Jste zde

Eliminace falešných signálů sepnutí v důsledku odpadávajících kovových špon

Nová řada celokovových indukčních snímačů dokáže odfiltrovat falešné signály způsobené např. odpadávajícími kovovými šponami při obrábění.

Společnost Contrinex představila novou řadu celokovových indukčních snímačů. Jedná se o indukční snímače ve speciálním provedení, které nejsou ovlivněny drobným kovovým materiálem dopadajícím na snímací plochu. 
Drobné kovové části, ani ve větším množství, nezpůsobí sepnutí snímače a nedojde tak k vyslání falešného signálu. A tím např. k poškození zařízení, či výrobku. Snímač je aktivován až po přiblížení větší souvislé kovové plochy.

Snímače nejsou ovlivněny šponami ze železa, nerez oceli, hliníku, mědi, mosazi ani titanu. Přitom dokáží spolehlivě detekovat předměty ze železa či hliníku.

Vyrábí se ve standardních velikostech M12, M18 a M30 s dosahy 3, 5 a 12mm. Jejich pouzdro je vyrobeno z jednoho kusu nerez oceli V2A, čímž je zaručena jejich vysoká mechanická a chemická odolnost. Snímače mají krytí IP 68 a IP 69K a lze je použít i v prostředí s tlakem až 80bar (M12 – 80bar, M18 – 60bar a M30 – 40bar). Dokáží pracovat v teplotě -25° až +85°C a i přes uvedené vlastnosti nabízí poměrně vysoké spínací frekvence (M12 – 400Hz, M18 – 200Hz a M30 – 90Hz).

Snímače navíc obsahují rozhraní IO-Link pro možnost pokročilé komunikace a využití v průmyslu 4.x.

Indukční snímače imunní vůči šponám naleznete u společnosti Infrasensor s.r.o.
 www.infrasensor.cz/contrinex/induktivni_spony.html

Novinky firmy Infrasensor  můžete vidět také na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně od 7. do 11.10.2019 na stánku č. 048, pavilón F. 
Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrnatedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se MSV zaměří také na investiční příležitosti, tedy Start up projekty, nové nápady, inovaci jako příležitost k investicím.
https://www.bvv.cz/msv/msv-2019

 

Hodnocení článku: