Jste zde

Elektronické spouštěče motorů a pohony

S tímto názvem lze na stránkách společnosti Moeller nalézt velmi zajímavý a prakticky užitečný český pdf dokument (příručka) názorně a obecně popisující funkci, princip a řízení spouštění motorů a pohonů. Součástí jsou i ukázky a příklady správného a špatného připojení elektromotorů a to jak obecně, tak s výrobky Moelleru.

Mimo popisu vlastností a zapojení motorů do hvězdy či trojúhelníku, zde dále najdete i výpočty a typické grafy / závislosti točivého momentu a proudového odběru pro přímé připojení motoru nebo pro případ přepínání zapojení hvězda - trojúhelník, vzorce pro výpočet skluzové rychlosti, rychlosti asynchronního motoru apod. Následuje úvod do principu funkce softstartérů a frekvenčních měničů, nechybí zmíňka o opatřeních v oblasti EMC. Prakticky na každé straně jsou názorná schémata, grafy nebo obrázky.

Dokument, který se dle mého názoru hodí pro všechny, kdo pracují nebo chtějí pracovat s motory a pohony, si můžete volně zobrazit nebo stáhnout na stránkách společnosti Moeller, konkrétně na stránce http://www.moeller.cz/priruckazapojeni/pdf/elektronicke_spoustece_motoru.pdf.

Hodnocení článku: