Jste zde

Beckhoff představí své řídicí systémy a pohony

Společnost Beckhoff intenzivně připravuje zajímavou akci s názvem „Beckhoff roadshow: Otevřené řídicí systémy na platformě PC“. Tato událost je určena pro všechny odborníky v automatizaci, kteří se chtějí seznámit s nejnovějšími trendy v řídicích systémech a pohonech. Odborníci z firmy Beckhoff vysvětlí filozofii celé koncepce řízení na platformě PC, představí nejnovější produkty a seznámí posluchače se zajímavými a neobvyklými aplikacemi. 

 
Za více než 30-ti letou historii vytvořila společnost Beckhoff ucelený koncept pro automatizaci postavený na platformě PC a průmyslové real-time sběrnici EtherCAT. Beckhoff vyvíjí řadu průmyslových PC a panelových PC, systém inteligentních svorek a pohonů – to vše s důrazem na špičkovou kvalitu a velkou přidanou hodnotu. Vše zastřešuje programovací software a run-time TwinCAT 3, který kromě v automatizaci obvyklých funkcí nabízí možnost programování ve vyšších jazycích jako je C++ nebo C# a napojení na pokročilé nástroje Matlab/Simulink nebo LabView. Díky tomuto nástroji lze realizovat ty nejnáročnější úlohy se složitými algoritmy, které jsou používány například v robotice a technice pohonů.
 
Obr.1: Embedded PC CX2020
 
Beckhoff se v poslední době zaměřuje především na vývoj opravdu nových řešení pro automatizaci. Jedním z nich je mechatronický pohon XTS. Tento pohon byl vyvinut především na základě potřeb zákazníků, kteří vyrábějí balicí stroje například pro potravinářský průmysl. Jedná se o kompletní systém lineárního pohonu včetně mechanické dráhy a jezdců. Zajímavostí je, že každý jezdec je samostatně řízen a jeho poloha je synchronizována s polohou ostatních jezdců. Možnosti uplatnění lze samozřejmě nalézt nejenom v balicím průmyslu, ale také například v aplikacích s několika montážními a kontrolními stanovišti. 
 
Obr. 2: Mechatronický pohon XTS
 
Nejen pohon XTS, ale i další zajímavé novinky Vám odborníci ze společnosti Beckhoff představí na již zmíněném RoadShow, které proběhne v těchto termínech: 
  • 14.10.2014 Liberec
  • 15.10.2014 Praha
  • 16.10.2014 Vlašim
  • 21.10.2014 Žďár nad Sázavou
  • 22.10.2014 Hradec Králové
  • 29.10.2014 Brno
  • 30.10.2014 Ostrava
  • 4.11.2014 Bratislava
  • 5.11.2014 Trenčín
Další informace a možnost registrace účastníků lze najít na stránkách společnosti Beckhoff: www.beckhoff.com/cz/roadshow
 
Společnost Beckhoff Česká Republika s.r.o., jež celou událost připravuje, je dceřinou společností německého Beckhoff Automation GmbH, jednoho z nejúspěšnějších a nejvýznamnějších výrobců automatizační techniky současnosti. Veškeré obchodní aktivity, technickou podporu, servis, opravy a školení produktů Beckhoff v České republice a na Slovensku zajišťuje výhradně společnost Beckhoff Česká republika s.r.o.
 
Obr. 3: Hlavní pilíře Beckhoff: průmyslové PC, software TwinCAT, inteligentní I/O, pohony
 
Hodnocení článku: