Jste zde

DRT 25C – Dynamický referenční difuzní senzor

Dynamické referenční senzory jsou nyní poprvé dostupné v řadě 25C (DRT 25C). Senzory byly navrženy speciálně pro aplikace, ve kterých se objekt detekuje na pohybujícím se dopravníkovém pásu. Zvláštní výhoda senzoru spočívá v montáži nad dopravníkový pás, směrem dolů, bez nutnosti použít odrazku.

DRT25C se naučí na povrch dopravníkového pásu z maximální vzdálenosti 200mm, který se používá jako referenční povrch. Vzhledem k tomuto povrchu senzor detekuje jakýkoli objekt nad ním, bez ohledu na to, jaké jsou jeho vlastnosti: lesklý, plochý, tmavý, průhledný nebo perforovaný. Přesná a spolehlivá detekce je zaručena při výměně objektu bez opakovaného nastavení senzoru. Přesto tři různé úrovně nastavení zajistí optimální výkon senzoru v dané aplikaci. Nastavení senzoru jedním Teach tlačítkem je jednoduché a intuitivní. Kompletní nastavení přes IO-Link k dispozici.

 

Cílovými aplikacemi jsou flexibilní manipulační, balící a dopravníkové linky, např. horizontální balení, plnění a uzavírání obalů. Tyto aplikace musely být v minulosti řešeny jen použitím senzorů od různých výrobců.

 

Technické detaily a nabídka jednotlivých komponentů na webu výrobce. Katalog produktové řady 25C zde.

Senzory Leuze dodává SCHMACHTL CZ, distributor značky Unitronics pro Českou Republiku a Slovensko.

https://www.schmachtl.cz/merici-senzory

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon presentacecatsensordrt25ccz.pdf932.71 KB
Hodnocení článku: