Jste zde

Drive Monitor V5.5 přichází se SP1

Drive Monitor a jeho verze 5.5 se těsně před Vánoci dočkal prvního SP. Takže, pokud jej ještě používáte, podívejte se, jak taková instalace probíhá. Připomínáme jen, že se jedná o software pro nastavení starších měničů Siemens.

 

Tahle původní verze 5.5 vyšla někdy na jaře roku 2012, takže i když v této "řadě" žádné další měniče nepřibývají, nějaký ten nový firmware zatím pořád ještě občas vyjde. 

 

Nejjednodušší informace o tom co nového SP1 přináší, najdeme na supportu Siemens. Nejen tedy podpora nových firmware pro měniče MICROMASTER a MASTERDRIVES MC, ale hlavně aspoň částečná podpora Windows 8 a vylepšená podpora pro Windows VISTA.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 

Celá instalace SP1 Vám zabere několik desítek minut. Tentokrát, protože se jedná o SP, není nutné odstranění předešlé verze.

 

Instalátor Vás jedině upozorní na požadovanou velikost diskového prostoru, paměti a rozlišení monitoru.

 

Jestliže některé měniče nepoužíváte, nebo dokonce ani nevíte, o co se jedná, stačí vybrat jen ty potřebné.

 

My jsme se již soustředili pouze na MICROMASTER řady 4xx. SIMOREG DC MASTER jsme si již přidali jen tak ze sportu, i když se jedná o DC měnič, který se stále velmi používá. Není zatím překonán, je perfektně vyladěný, rychlý a hlavně, za ty roky jej každý velmi dobře zná.

 

Jak praví klasik, je hotovo. Jako obvykle celý software můžete instalovat samostatně, nebo jako update Drive ES Basic V5.1 SP1. Se SP1 zanikla také podpora CP5611 (MPI/Profibus komunikační procesor do PCI slotu) a přechází na podporu CP5611 A2 (6GK1561-1AA01), která je již ale také mimo výrobu.

 

Prostředí Drive Monitoru po aktualizaci nedoznalo žádné podstatné změny, vše je tak, jak jste za ta léta zvyklí.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 

Závěr:

Jistěže není nutné Drive Monitor aktualizovat, pokud nepotřebujete nové firmware. Navíc je vždy možnost doinstalovat podporu dalších měničů, například v případě nutného servisního zásahu. Pokud preferujete raději STARTER, tak na odkazu v závěru najdete nástroj pro převod projektu měničů MM4xx z nástroje Drive Monitor do STARTER.  

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Technická podpora, kontakt: http://www1.siemens.cz/ad/current/index.php?vw=0&ctxnh=e26b2c0c7b&ctxp=home&kontakt=004

Download Drive Monitor V5.5 + SP1: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/11769381     

Support pro CP5611 A2: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/21795839

Přenos z Drive Monitor do STARTER: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/32582476

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz

 

Hodnocení článku: