Jste zde

Drive Monitor pro Siemens pohony ve verzi 5.5

Softwarový nástroj pro nastavení pohonů SIMOVERT MASTERDRIVES, MICROMASTER a SIMOREG také pokračuje do další verze, tentokrát 5.5. Není v žádném případě mrtev, nový Starter jej totiž nijak nenahrazuje.

Podíváme se, co nám přináší nového a jak se instaluje poslední verze Drive Monitoru, která vyšla někdy z jara.

Starší verze instalovaná na notebooku. Stále se hodně používá. Nová verze je ke stažení zdarma na webu Siemens, viz odkaz v závěru článku.

 

Samozřejmě jeden z hlavních důvodů, proč aktualizovat starší verzi 5.4, je podpora dalších operačních systémů Windows 7.

Veškeré změny jsou detailně popsány v "readme" souboru u instalace.

 

Kromě samotného Drive Monitoru je možné zvolit, jakou podporu dalších měničů potřebujeme instalovat. V podstatě téměř vždy volíme všechny varianty, nikdy nevíme, kdy se budeme potřebovat třeba jen podívat na nějaké parametry v konkrétním měniči. 

 

Instalátor zjistí předchozí verzi a nejprve vše korektně odinstaluje. Celý proces u nás trval necelých třicet minut.

 

Hotovo, stačí jen restartovat počítač.

 

Můžeme si zkontrolovat, že patřičná verze software se opravdu instalovala.

 

Pomohli jsme si jednoduchým trikem a dostali do obrázku všechny podporované měniče. Nemusíte nic kontrolovat, proti předchozí verzi žádný nepřibyl.

Z praxe můžeme potvrdit, že měniče Masterdrives, Micromastery, nebo Simoregy DC mastery jsou velmi používané a stále se kupují.

 

Prostředí Drive Monitoru žádné změny nedoznalo, není to nutné, všichni již jsou na to zvyklí, takže není vhodné nic měnit.

 

Starší uložené parametry z měničů jdou načíst včetně kompletního listu. 

Závěr:

Update není bezpodmínečně nutný, pokud používáte Windows XP. Na druhé straně ale navíc opravuje drobné chybky, které podle údajů v readme souboru stále existují.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

 
Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz
 
Hodnocení článku: