Jste zde

Digitální továrna podle ABB

Průmyslové roboty, automatické dopravníkové systémy nebo kolaborativní robot. To jsou namátkou vybrané novinky, které představí ABB v rámci expozice Digitální továrna na MSV 2019.

ABB vyrábí velké roboty více než 40 let a na jejich sedmé generaci je dlouhá zkušenost znát. Průmyslové roboty IRB 6700 jsou robustnější než jejich předchůdci a jejich údržba je snazší, takže jde o nejvýkonnější roboty s nejnižšími provozními náklady ve třídě 150–300 kg. Podařilo se zvýšit přesnost, nosnost a rychlost, byla zdokonalena celková provozní výkonnost a výsledkem je nejspolehlivější a cenově nejpříznivější velký robot, který byl v ABB dosud vyroben. Má větší robustnost s tuhou konstrukcí, elektromotory nové generace a kompaktní převodovky. Celkové provozní náklady IRB 6700 byly sníženy o 20 % a vypočítaná střední doba bezporuchového provozu dosahuje 400 000 hodin. Seznamte se s ním v pavilonu A1!

Řešení pro zefektivnění firemních procesů

Zajímá vás, jak v praxi funguje řízení výrobních operací v digitalizovaném průmyslovém podniku? Řešením může být software Manufacturing Operations Management (MOM), který zpracovává a analyzuje data z výroby pro zlepšování firemních procesů. Ukládání dat i jejich transakce jsou spolehlivé, kyberneticky bezpečné a s dostatečně vysokou kapacitou. Exponát ABB Ability Manufacturing Operations Management bude prezentován na zařízení ABB Collaboration table, což je interaktivní stůl či tabule s 55palcovou dotykovou obrazovkou. Uplatní se v operačním řídicím centru i všude tam, kde je pro zefektivnění týmové spolupráce potřeba rychlá a atraktivní prezentace dat. Collaboration table v sobě spojuje stůl, počítač a dotykovou obrazovku. Je výškově i úhlově nastavitelný včetně překlopení o 180 °, což umožňuje prohlížení obrazovky ze dvou různých stran.

Dále ABB v pavilonu A1 představí také automatizovaný dopravní systém od partnerské slovenské společnosti Photoneo a návštěvníkům MSV již dobře známého kolaborativního robota Yumi s širokými možnostmi aplikací.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se MSV zaměří také na investiční příležitosti, tedy Start up projekty, nové nápady, inovaci jako příležitost k investicím. https://www.bvv.cz/msv/msv-2019

Hodnocení článku: