Jste zde

Chameleon zjednodušuje záznam dat na NI CompactDAQ pro testování a monitorováním struktur

S novým softwarovým produktem Chameleon od společnosti PVI Systems, který je založen na systému NI LabVIEW, mohou uživatelé zprovoznit systémy pro měření a záznam dat v řádu minut.

Společnost National Instruments představila Chameleon pro NI CompactDAQ, softwarový balík vyvinutý partnerskou společností PVI Systems, který je k dispozici na LabVIEW Tools Network. Slouží pro tvorbu systémů na klíč pro měřicí hardware NI, které jsou jednoduché a intuitivní z hlediska nastavení i ovládání. Tyto škálovatelné systémy lze rozšiřovat na vysoký počet kanálů a přitom zachovat prostředí založené pouze na konfiguraci bez nutnosti programování.

Kombinace systému Chameleon a platformy NI CompactDAQ je ideální pro širokou škálu testovacích a monitorovacích aplikací pro struktury, zahrnující měření tlaku a mechanického napětí při testování proudových motorů, dopravního rázového zatížení, mechanického napětí při nárazových testech vozidel a vibračních měření v námořnictvu a letecké technice. Chameleon se může pochlubit mnoha úspěchy ve vojenských aplikacích, například u firem Northrop Grumman Corporation či Raytheon BBN Technologies.

S použitím softwaru Chameleon na klíč, na bázi LabVIEW a DAQ, můžeme měřit na našich senzorech tlak na více než 32 kanálech, přičemž máme stále prostor pro rozšiřování, při zachování časové synchronizace od přechodových dějů souvisejících s výstřely na střelnici.

Funkce produktu Chameleon

  • Podpora pro senzory napětí, IEPE, teploty, můstků a proudových senzorů
  • Vizualizace dat s více průběhy a grafy, a to pro uložené hodnoty i měření v reálném čase
  • Data jsou ukládána lokálně do speciálních souborů pro snadnou integraci s LabVIEW či NI DIAdem
  • Vypočtené virtuální kanály s alarmy na virtuálních či reálných kanálech
  • Možnost aktualizace rovnic virtuálních kanálů či rychlosti záznamu dat za běhu
  • Přizpůsobení a integrace s LabVIEW pro rozšiřující flexibilitu

 

National Instruments (Czech Republic), s.r.o.

Dělnická 12
170 00 Praha 7 - Holešovice
Česká republika

Tel: +420 224 235 774
Fax: +420 224 235 749
E-mail: ni.czech@ni.com
http://czech.ni.com
Bezplatný  tel. v ČR: 800 267 267

 

Hodnocení článku: