Jste zde

Binder představuje M8 konektor pro SPE

Miniaturní průmyslový konektor série 808 je vybavený šroubovým zámkem a podporuje přenos dat a napájení v automatizačních systémech.

Nové konektory binder série 808 vycházejí ze specifikace IEC 63171-5 a 63171-6 pro Single-Pair Ethernet. Zároveň drží standardní a kompaktní provedení M8 s krytím IP67, které umožňuje jejich nasazení v podmínkách průmyslových systémů a provozů.
V době, kdy Ethernet v průmyslových systémech propojuje vše od edge aplikačních server až po sensory, je potřeba tohoto typu konektorů zcela zřejmá. Osvědčená konstrukce firmy binder nabízí nejen kompaktní konstrukci, ale také mechanickou odolnost krytu I kontaktů, provozní spolehlivost a signálovou integritu.

Konektory jsou zároveň konstruovány pro zajištění napájení po datovém páru, ve standardu SPE označovaném jako Power over Data Line (PoDL). Tento systém je analogický k PoE ve standardním čtařpárovém Ethernetu, poskytuje ale delší dosah právě v závislosti na použitém vedení a spojovacích prvcích. Toto řešení je výhodné zejména pro vzdálené senzorové systémy, využívající například kamery. Řada konektorů 808 obsahuje I modely se separátním napájením se 4-piny.

www.binder-connector.de

Hodnocení článku: