Jste zde

Bezpečnostní světelné závěsy ELC - cenově výhodné řešení pro systémy strojů

Bezpečnostní světelné závěsy řady ELC 100 byly navrženy s ohledem na nejdůležitější faktory při zajišťování provozních míst. Tato robustní zařízení jsou určena pro aplikace s provozním dosahem až 6 metrů a představují skvělé řešení pro nákladově efektivní systémy strojů. A navíc se snadno instalují a integrují.

Výhody pro vás

  • Spolehlivá bezpečnostní technologie prověřené kvality za příznivou cenu
  • Možnost flexibilní a snadné integrace do systému stroje
  • Rychlá instalace díky jednoduchému mechanickému a elektrickému řešení – bez nutnosti další konfigurace
  • Rychlá a přesná kalibrace bez programování pomocí řady kalibračních bodů
  • Celokovová pouzdra zajišťující spolehlivý provoz – se svým jedinečným provedením nabízí závěsy ELC100 mimořádnou odolnost vůči otřesům a vibracím

Aplikace

Zajišťování provozních míst

Požadavek:
Zajištění provozního místa stroje nebo systému pomocí elektrosenzitivního ochranného zařízení. Vzdálenost mezi ochranným zařízením a provozním místem musí být co nejmenší.
Řešení:
Bezpečnostní světelné závěsy řady ELC 100 s rozlišením 17 a 30 mm nabízí spolehlivou detekci prstů a rukou. Díky tomu lze dosáhnout malé bezpečné vzdálenosti mezi senzorem a provozním místem.

Zajišťování přístupu

Požadavek:
Přístup k nebezpečným zónám strojů nebo systémů má být zajišťován pomocí optoelektronických bezpečnostních senzorů. U kompaktních systémů mají být senzory umístěny co nejblíže nebezpečné zóně.
Řešení:
Bezpečnostní světelné závěsy řady ELC 100 umožňují kontrolu přístupových bodů ke strojům a systémům s délkou ochranného pole až 1500 mm. Díky rozlišení 17 a 30 mm pro detekci prstů a rukou je možné nastavit velmi krátkou bezpečnou vzdálenost a vytvořit tak kompaktní systém.

Zajišťování provozních míst u lisů

Požadavek:
Provozní místa lisů mají být zajišťována bezpečnostními světelnými závěsy, které musí být odolné vůči trvalým nárazům a vibracím.
Řešení:
Bezpečnostní světelné závěsy řady ELC 100 s rozlišením 17 a 30 mm nabízí spolehlivou detekci prstů a rukou. Díky tomu lze dosáhnout malé bezpečné vzdálenosti mezi senzorem a provozním místem. Kromě toho se vyznačují odolností vůči otřesům 400 m/s2, takže se hodí i pro aplikace s trvalými intenzivními nárazy.

Vlastnosti

Rychlá a přesná kalibrace
Uvedení zařízení do provozu je díky řadě kalibračních bodů mimořádně snadné a spolehlivě se zobrazuje i méně přesné vyrovnání závěsů. S jasnými a dobře viditelnými LED lze stav kalibrace sledovat přímo u přijímače a podle potřeby rychle upravit požadovaný úhel. Šetříte tak čas i prostředky nutné pro přípravu zařízení na provoz.

Vždy bezproblémová integrace
Bezpečnostní závěsy řady ELC 100 se vyznačují jednoduchou a flexibilní integrací do systému stroje. Díky speciálnímu designu pouzdra lze ohebný kabel vést ve všech směrech, to znamená i do vnitřní části stroje, což je důležité pro zajištění bezpečnosti. Ochranné pole navíc dosahuje až ke hranám pouzdra, takže je možné umístit zařízení do roviny se strojem při plném pokrytí oblasti (bez vzniku mrtvých zón). Závěsy představují kompletní řešení bezpečnosti, které není potřeba dále doplňovat.

Snadná instalace
K rychlé kalibraci zařízení dále přispívají robustní otočné držáky, které se montují přímo do drážek po obou stranách bezpečnostních závěsů ELC 100. Tam, kde není kalibrace potřeba (například v aplikacích s malých provozním dosahem), se používají dodávané posuvné bloky, které dále přispívají ke snížení nákladů.

Rychlé zapojení
Součástí kabelu je konektor M12 ve 4kolíkové verzi vhodné pro OSSD zařízení. Není nutná žádná konfigurace a kabely nevyžadují stínění. To je vše – instalace je jednoduchá a šetří čas i náklady.

Robustní provedení
Bezpečnostní světelné závěsy řady ELC 100 mají celokovová pouzdra a jejich přední část je chráněna prodlouženými bočními stranami. Funkce inteligentního vyhodnocení paprsku se sledováním objektu zajišťuje spolehlivý provoz zařízení bez nechtěných zastavení stroje i v náročných prostředích s výskytem jisker nebo odletujících třísek. Díky vylepšenému designu nabízí bezpečnostní závěsy ELC 100 také vysokou odolnost vůči nárazům a vibracím, která je nezbytným požadavkem při použití u lisů a podobných strojů.

Technické vlastnosti

 

Bezpečnostní závěsy řady ELC 100 jsou dostupné skladem u distributora Schmachtl CZ, který zajišťuje dodávky, technickou podporu a servis všech komponentů LEUZE.

www Schmachtl.cz 

Hodnocení článku: