Jste zde

Rozšíření kontaktů PNOZ s22 pro bezpečnostní moduly PILZ

Nový rozšiřující modul PNOZ s22 z řady bezpečnostních relé PNOZ Sigma, obsahuje dvě skupiny reléových kontaktů, každou s možností nezávislého ovládání.

Rozdělení kontaktů do dvou skupin s nezávislým ovládáním umožňuje zvětšit rozsah použitelnosti modulu, tedy jeho připojení k různým základním jednotkám PILZ řady PNOZ. Jakékoliv rozšíření je totiž vždycky bezva, zvlášť pokud třeba na základní jednotce reléové výstupy nejsou. 

Modul PNOZ s22 zabírá pouze 22mm šířky. Ostatní rozměry jsou shodné s touto typovou řadou. Rozšíření je vhodné pro řadu konfigurovatelných bezpečnostních relé PNOZ multi Mini a bezpečného hlídání otáček PNOZ s30.

Bezpečnostní kategorie použití (podle EN 954-1) je závislá na základní jednotce.
Úroveň účinnosti (PL) - EN ISO 13849-1 e
Napájení 24VDC přes základní jednotku.

 


 

Modul obsahuje:
2 x 3 bezpečnostní kontakty /1 pomocný kontakt (3 N/O /1 N/C), přičemž obě skupiny mohou být ovládány jednotlivě.

Zatížitelnost kontaktů:
- DC1: 24 V/6 A
- DC13: 24 V/4 A
- AC15: 230 V/3 A


 

Ke každé základní jednotce může být připojen pouze jeden tento rozšiřující modul. Jako obvykle je na boku modulu kompletní zapojení a modul se dodává podle zvolené varianty se šroubovým (750 132), nebo pružinovým (751 132) připojením svorek.

 


Verze zapojení s jednotkou hlídání otáček PNOZ s30. V tomto případě modul kopíruje svými kontakty stavy výstupů PNOZ s30.


 

V případě rozšíření programovatelného modulu PNOZ mm0.x je konfigurace ovládání výstupů provedena přes softwarový PNOZmulti konfigurátor, takže každý výstup může být ovládán samostatně, přesně podle naprogramování.

Závěr:

Netradičně se podíváme trochu do historie značky Pilz:
Firmu PILZ GmbH založil v roce 1948 Herman Pilz. Během dvou let se stala předním výrobcem spínacích rtuťových systémů především pro lékařské přístroje. V roce 1968 vyvinula první specializované relé pro dvouruční ovládání a v roce 1974 pak první programovatelnou jednotku. V následujících letech přicházely na trh další novinky pro průmyslovou automatizaci a tento trend pokračuje dodnes.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Pilz v České republice: http://www.systemotronic.cz/kontakt/

Detaily PNOZ s22: http://katalog.systemotronic.cz/produkt/ridici-technika-pilz/bezpecnostni-rele/pnoz-sigma/pnoz-s22-24vdc-2-x-3-n-o-1-n-c-85303.htm

Pilz GmbH & Co: http://www.pilz.com/index.jsp

 
Hodnocení článku: