Jste zde

Bezpečnostní systém OMRON NX získal ocenění Golden Mousetrap Awards

Bezpečnostní systém OMRON NX, který podporuje snadnou integraci bezpečnosti a ostatních oborů automatizace, vyhrál cenu Golden Mousetrap Award 2013 udělovanou magazínem Design News v kategorii Automation and Controls.

Bezpečnostní systém NX byl vybrán jako vítěz Golden Mousetrap Award v kategorii Automation and Controls. Systém NX společnosti Omron představuje průlom díky kombinaci automatizace a bezpečnosti v jedné síti EtherCAT ve smíšených I/O sběrnicích, podpoře flexibility designu a minimalizaci nákladů na kabeláž. Cena přináší uznání společnostem, výrobkům a osobám, které jsou hybnou silou severoamerického designu, inženýrství a výroby. Golden Mousetrap Awards, sponzorovaná společností UBM Canon, která vydává magazín Design News, byla vyhlášena 11. února během Pacific Design & Manufacturing Show v Kalifornii.

Design News prověřil stovky produktů, aby zodpovědně vybral ty, které si nejvíce zaslouží být na seznamu finalistů. Seznam nakonec čítal 55 finalistů v 15 kategoriích a byl rozeslán celé redakci a poradnímu sboru pro výběr vítězů. Finalisté tak reprezentují nejlepší produkty, technologie a služby, které byly uvedeny na trh v roce 2013. Magazín Design News své uznání za tvůrčí a inovativní přístup k navrhování nových produktů uděluje více než dvacet let.

Proč zvítězil bezpečnostní systém OMRON NX?

“Bezpečnostní systém NX je obzvláště vzrušující novinkou, protože díky kombinaci s novým NX I/O systémem a jednotkou Sysmac NJ představuje rozhodující krok směrem k úplné integraci bezpečnosti, logiky, pohybu a kamerových systémů - a to vše v jedné softwarové platformě (Sysmac Studio), v jedné síti (EtherCAT) a v jednom řídicím systému (jednotka Sysmac NJ),” říká Matt Dodds, Product Marketing Manager – Safety, OMRON Automation and Safety.

Řada NX kombinuje automatizaci a bezpečnost v jedné síti EtherCAT ve smíšených I/O sběrnicích, podporuje flexibilitu designu a minimalizuje náklady na kabeláž. Intuitivní prostředí jednoho programovacího softwaru zkracuje konstrukční čas, přičemž funkce automatického nastavení restartu eliminuje potřebu nástrojů nebo softwaru k výměně I/O hardwaru. Výsledkem je dokonale integrované řešení, které pomáhá maximalizovat flexibilitu stroje, bezpečnost a produktivitu na celkovou dobu životnosti stroje. Tím je ideální pro použití v robotických pracovních buňkách v automobilovém průmyslu, ve velkých flexibilních balících strojích nebo manipulačních buňkách s více přístupovými body.

Závěr

Více informací o finalistech a vítězích Golden Mousetrap Award naleznete na stránkách designnews.com, Facebook nebo Twitter. Fotogalerii z vyhlášení cen naleznete na stránce Design News na Facebooku.

Odkazy:

Hodnocení článku: