Jste zde

Přesnější pohony a bezpečnostní řešení nejen pro tiskařské stroje

Firma B&R představuje technologii High Precision Motion Control pro průmyslové tiskařské stroje. Díky ní dosahuje přesnější regulace polohy až o 80%, a tím výrazného zvýšení kvality tisku. V segmentu tisku se nesoustředí jen na pohony, ale také na bezpečnostní řešení a energetickou účinnost.
 

Konstrukce tiskových systémů stále častěji používají lehké materiály a odlehčené konstrukce. Snižování hmotnosti ovšem vede k nárůstu vibrací a klesá tak přesnost a kvalita tisku. Technologie High Precision Motion Control kompenzuje vznikající vibrace a vlečné chyby. Stroje tak dosahují vysoké kvality i při vysokorychlostním tisku.
B&R  se v tomto segmentu zaměřila také na řešení bezpečnosti podle normy EN1010 a EN13849. Až desetinásobné zkrácení reakčních časů ve srovnání s tradičními postupy zabezpečení otevírá možnost zkrátit bezpečnostní vzdálenosti a zmenšit velikost strojů. Pokročilé bezpečnostní funkce také umožňují v případě výskytu určitých nebezpečí linku ponechat v chodu se sníženou rychlostí. Tím se zabrání prostojům stroje, které u tisku vždy znamenají ztráty materiálu a složitý rozběh.


www.br-automation.com.
 

Hodnocení článku: