Jste zde

Bezpečné pouze s jedním senzorem

Leuze uvádí na trh jako první na světě bezpečnostní polohovací systém s čárovým kódem: S FBPS 600i je potřebné pouze jedno zařízení pro bezpečnou detekci polohy.

V minulosti museli výrobci zařízení používat dva senzory a dvě různé technologie pro bezpečnou detekci polohy.
Ale nyní již ne: Nový bezpečnostní polohovací systém s čárovým kódem FBPS 600i od Leuze umožňuje bezpečnou detekci polohy pomocí jediného senzoru. FBPS 600i je připojen k bezpečné vyhodnocovací jednotce přes dvě rozhraní SSI a je vhodný pro aplikace až do úrovně vlastností PLe.

Jednoduchá implementace bezpečnostních funkcí

V intralogistice je důležité, aby zakladačové jeřáby a příčné překládací vozy nepředstavovaly pro personál žádné nebezpečí. Při údržbě nebo při provozu vozu s posádkou je nutné sledovat polohu a rychlost. Až dosud museli výrobci zařízení používat redundantní nastavení se dvěma senzory, aby splnili úroveň vlastností PLd. Tento problém nyní řeší nový bezpečnostní polohovací systém s čárovým kódem FBPS 600i, který již splňuje požadavky úrovně vlastností PLe pouze jedním snímačem. To znamená, že bezpečnostní funkce lze nyní snadno implementovat. Jednotka je připojena k bezpečné polohovací jednotce, například frekvenčnímu měniči, přes dvě rozhraní SSI. FBPS 600i vyžaduje méně místa v systému a také náklady na instalaci jsou výrazně sníženy.

Obrázek 1: Leuze uvádí na trh první bezpečnostní polohovací systém s čárovým kódem na světě: S FBPS 600i je k detekci bezpečné polohy potřebné pouze jedno zařízení.

Obrázek 2: FBPS 600i je připojen k bezpečné vyhodnocovací jednotce přes dvě rozhraní SSI a je vhodný pro aplikace až do úrovně vlastností PLe

Ideální pro rychlé pohyby

FBPS 600i má působivou dobu odezvy na chybu pouhých 10 milisekund. Díky tomu je zvláště vhodný pro detekci polohy při rychlých pohybech a lze optimalizovat důležité parametry, jako jsou rychlostní křivky a propustnost.
Velký pracovní rozsah snímače 50–170 milimetrů umožňuje flexibilní integraci do různých typů zařízení.

Spolehlivý v provozu

Nový bezpečnostní polohovací systém s čárovým kódem se instaluje na zakladačový jeřáb nebo příčný překládací vůz. Na protějším konstrukci je nalepena páska s čárovým kódem. Při vývoji FBPS 600i se kladl důraz na maximální spolehlivost: Při každém skenování FBPS 600i čte několik kódů pásky, ze kterých software určuje vysoce přesné hodnoty polohy.

Snímač snímá kód na různých místech prostřednictvím diagonální dráhy snímacího paprsku a pohybu překládacího vozu. Tím se zabrání chybám čtení způsobeným místním znečištěním nebo poškozením. Samolepicí páska s čárovým kódem, která byla optimalizována pro průmyslové použití, také usnadňuje bezchybný provoz: Je odolná vůči UV záření, je pružná a mechanicky odolná. Vytištěné hodnoty polohy jsou navíc snadno čitelné a usnadňují manipulaci.

Rychlé instalace

Promyšlená koncepce upevnění s rychlovýměnným systémem zajišťuje jednoduchou montáž zařízení FBPS 600i. Zařízení lze bezpečně zajistit pomocí snadno přístupného šroubu na montážní svorce. To šetří čas během montáže.

Obrázek 3: FBPS 600i je vhodný pro detekci polohy v aplikacích zahrnujících rychlé pohyby, např. zakladačový jeřáb nebo příčný překládací vůz.

Obrázek 4: Zařízení se připevní k upínacímu držáku pomocí dobře přístupného šroubu, takže je rychlá nejen samotná montáž, ale i výměna v případě nutné údržby

Dodávky, technickou podporu a servis všech komponentů LEUZE najdete u společnosti Schmachtl CZ.

Web Schmachtl.cz 
Youtube: https://youtu.be/kEf7SrmpoXY
Novinky web Leuze: https://www.leuze.com/en/INT/focus-topics/product-highlights/fbps/
Datový list: https://www.leuze.com/fileadmin/user_upload/FLY_FBPS600i_en_144dpi.pdf
Produkty Leuze web: https://www.leuze.com/en/deutschland/produkte/messende_sensoren/bps_8_34_3/fbps_6_i_5/selector.php

Hodnocení článku: