Jste zde

Bezkontaktní indukční rotační senzor Turck v IP69K

Několikrát oceněný univerzální bezkontaktní indukční rotační senzor Turck QR24 bude k vidění na veletrhu AMPER 2014, konající se ve dnech 18.-21.3.2014.

Společnost Turck, která jako první výrobce na trhu nabízí bezkontaktní univerzální indukční rotační senzory s vysokým rozlišením řady QR24, získala na konci minulého roku řadu ocenění za jejich výjimečné vlastnosti. Například lze jmenovat cenu Grand Prix na veletrhu For Electron 2013 (Praha listopad 2013) nebo první cenu Automation Award na veletrhu SPS IPC Drives (Norimberk listopad 2013). Tím se tento výrobek stal jednou z předních novinek v roce 2013 v oblasti průmyslových snímačů, který si zároveň bude opět možné přímo fyzicky prohlédnou na stánku společnosti Turck na blížícím se veletrhu AMPER 2014 konající se ve dnech 18.-21.3.2014.

Senzory řady QR24 díky svému bezkontaktnímu provedení nepodléhají opotřebení a jsou imunní vůči magnetickým polím. Zároveň nahradí až 100 různých typů standardních rotačních senzorů. Senzor a polohovací element jsou navržené jako dvě nezávislé a úplně utěsněné jednotky, které spolu pracují bezkontaktně. Vibrace nebo rázy z hřídele sw tedy na senzor nepřenášejí. To jsou hlavní přednosti senzoru RI360…QR24 oproti optickým a magnetickým rotačním senzorům. Díky vysokému stupni krytí IP69K a bezkontaktním principu jsou značně redukovány prostoje stroje a čas na údržbu, plynoucí z opotřebení senzoru, a to i u vysoce přesných a vysokorychlostních aplikací. Tím se stává senzor RI360…QR24 univerzálním indukčním rotačním senzorem pro téměř všechny standardní průmyslové aplikace. Uživatelé mohou nastavit senzor jako inkrementální, jednootáčkový nebo jako multiotáčkový.

Pomocí IO-Link může uživatel nastavit také výstupní signály, přepínací body a měřicí rozsah. V nabídce jsou varianty s vysokým rozlišením a SSI výstupem, rozhraním Modbus RTU a verze s napěťovým/proudovým výstupem, vyhovující specifikaci e1 pro použití v mobilních zařízeních. Způsob montáže pomocí redukčních kroužků umožnuje umístit senzor na všechny standardní hřídele s průměrem do 20 milimetrů.

Odkazy:

Hodnocení článku: